kitti_th P értékelése

kitti_th P>!

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

– (…) Ha nincs veszély, karvalyhangon fogok kiáltani.
– Karvalyhangon? – rázta meg a szakállát nyugtalanul Munro Bruys. – Hiszen neked fogalmad sincs arról, hogyan kell a madárhangokat utánozni, Zoltan.
– És éppen erről van szó. Ha hallasz egy különös, semmire sem hasonlító hangot, az leszek én.

Lassan haladtam ezzel a résszel, mert néha bosszantóan lassan vánszorgott a történet is, máskor meg, amikor már pont kezdett volna érdekessé válni, elrontotta az író azzal, hogy elkanyarodott másfele, másról beszélni.
Nagyon zavaró a térkép hiánya, hiába kerestem rá a neten, egyszerűen nem tudom térben elhelyezni a vándorlásokat. A rengeteg latin szó magyaros használata is idegesített; volt olyan mondat, amiből egy szót sem értettem – és nem tündéül volt.
Viszont annak örülök, hogy megismertük Zoltant és Regist – később nagy szerepet kapnak majd a játékokban is. Geralt egy mogorva, idegesítő alak, Ciri meg… inkább hagyjuk is.
A következő részben bízom, több haladást szeretnék már látni, elvégre csak öt évvel vagyunk a Witcher 3 kezdete előtt.

2.390 Ftshop.konyvmogul.hu ·
1.990 FtBook and Walk
1.500 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Andrzej Sapkowski: Tűzkeresztség

A varázslógyűlést ért támadásban Geralt súlyosan megsérült. A vaják feladata, hogy védje az ártatlanokat és megsegítse a szükségben azokat, akiket nagy hatalmú és veszedelmes szörnyek fenyegetnek. Most azonban sötétség borult a világra, és Ciri, Cintra trónjának várományosa, eltűnt – egy pletyka szerint a niflgaardi udvarban készül az esküvőjére. Geraltnak nincs választása: sérülései ellenére útnak kell indulnia, hogy megmentse a lányt.

Andrzej Sapkowski 1948-ban született Lengyelországban. Hazája egyik leghíresebb és legsikeresebb szerzőjének számít. A World Fantasy Életműdíjjal kitüntetett szerző Vaják-sorozatával nemzetközi sikert aratott, könyvei alapján képregények és számítógépes játékok is készültek, 2019-ben pedig a Netflix forgatott belőlük sorozatot Henry Cavill főszereplésével.