Zsoofia értékelése

Zsoofia>!
Katherine Arden: A lány a toronyban

Nem annyira jó, mint az első része, de örülök, hogy évek tologatása után végre folytattam a sorozatot.

A legfontosabb, amit erről tudni kell, hogy ez egy crossdressing történet, a crossdressing történetek minden borzalmas kliséjével együtt. Ez, kombinálva a tizennegyedik századi orosz nagyfejedelemségekkel, egy elég szexista környezetet fest le, és mindenki levonhatja a megfelelő trigger warningokat ebből. spoiler

Egy aprócska szomorúságom van az életben, ez pedig a Morozko-Vászja kapcsolat. Én értem, hogy inkább egy Hádész-Perszephoné dinamikát szeretne kiépíteni az író, ami rendben van, de mivel Morozko maga a halál megtestesítóje, ezért egy fokkal jobban értékelném, hogyha a kapcsolatuk dinamikája nem az lenne, hogy Morozko emberiesedik, hanem Vászja halálvágyóbb pillanataiban kerül közelebb hozzá. Ez nyilván nem valósulhat meg, mert Vászja inkább világgá megy, minthogy depressziózzon, és ez inkább csak az én elvárásom nem teljesülése, amit nem akarok a könyv érdemeiből levonni. Remélem egyszer megírják ezt a könyvet is.

A karaktereket nagyon megkedveltem mind. Olga és Szása két teljesen más bölcsességet teljesítenek meg, és annak ellenére, hogy végtelen indokuk lenne haragudni rá, mégis az egymás iránt érzett szeretetük dominál. A könyv kalandregnysége nem passzolt annyira, mint az előző könyvben, egy kicsit lassabban jöttek rá a dolgokra a szereplők, mint az logikus lett volna.

2.824 Ftjoarshop.hu ·
2.999 Ft –5%
3.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Katherine Arden: A lány a toronyban

A Medve és a Csalogány varázslatos története tovább folytatódik. A rettenthetetlen fiatal nővé serdült Vászját választás elé állítják: vagy férjhez megy, vagy kolostorba vonul. Ő azonban inkább megszökik otthonról – ám hamarosan az ostrom alá kerülő Moszkva városának védelméhez kell segítséget nyújtania.

Vászja számára nincs túl sok lehetőség, miután árvaságra jutott, és faluja boszorkánynak kiáltotta ki: vagy zárdába vonul, vagy hagyja, hogy a nővére összeboronálja egy moszkvai herceggel. Bármelyiket is választja, egy toronyba zárva éli majd le az életét, elzárva a tágas világtól, melyet annyira szeretne felfedezni. Így hát a kalandot választja: fiúnak álcázva magát lóháton nekivág az erdőnek. Miután a falvakat rettegésben tartó útonállókkal folytatott küzdelemben kivívja magának a moszkvai nagyherceg elismerését, gondosan meg kell őriznie a titkát, hogy valójában lány, nehogy elveszítse az uralkodó jóindulatát – még akkor is, amikor rájön, hogy a nagyhercegséget olyan titokzatos erők fenyegetik, melyeket csak ő, Vászja tud megállítani.