Ivenn P értékelése

Ivenn P>!
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Igényes album tradicionális festményekkel, mely a jól ismert striga történetet meséli el, avagy Az utolsó kívánság első novelláját tarthatjuk a kezünkben artbook formájában.
Amikor kézhez kaptam a kötetet, akkor kicsit meglepődtem a mérete miatt: mindennél – tényleg mindennél – nagyobb (még A Vaják világánál is), emiatt nem tudtam neki sajnos polcot találni, de jelenleg így az egyik komódom tetejére van kiállítva, mint egy gyűjtői ínyencség. Lényegében az is. :) A könyv karcsúsága miatt azért elviseltem volna, ha valamivel kisebb, nekem komfortosabb lett volna kézben tartani és egyúttal szerintem szebb is lett volna úgy, de így sem vagyok azért elégedetlen.
A képek nagy része tetszett, főleg, amiken egész közelről festette meg a művész Geraltot, azokon a színek és a fények játéka is nagyon mesteri lett. Geralt kinézete valamelyest elüt a játéktól vagy a könyvborítóktól, de alapvetően nem egy rossz irány szerintem, én így is el tudnám őt képzelni. A striga viszont lehetett volna jóval ocsmányabb is off, mondjuk a szöveg szempontjából nem lehet belekötni, a művész tökéletesen kivitelezte Sapkowski mester leírása alapján a szörnyet.
Összességében egy kellemes kis album, de ha őszinte akarok lenni, akkor dupla ennyi oldallal jobban megérte volna az árát. Mutatós és szép, de kicsit kevés. Ettől függetlenül a művészi értékét nem tudom vitatni, a rajongók komódján (vagy vitrinjében :D) pedig jól fog mutatni.

3.523 Ftjoarshop.hu ·
4.241 FtRégikönyvek.hu ·
4.242 FtRocky ·
Könyvtár
Andrzej Sapkowski: The Witcher – A vaják

Ez az album a bevezető novellát jeleníti meg A vaják-sorozat első kötetéből, Az utolsó kívánságból.
Amikor Ríviai Geralt átlépi Vizima városának kapuját, ezt azért teszi, hogy jelentkezzen a felhívásra: busás jutalom jár annak, aki Foltest király lányát feloldja a gonosz varázslat alól. Mert a hercegnő ugyan születése pillanatában meghalt, de immár tíz éve minden éjszaka strigaként jön elő sírboltjából, és felfalja a szerencsétlen halandókat. Geralt előtt számos tudós, zarándok, pásztor és lovag kísérelte meg teljesíteni a kihívást, de mind belebukott. E mellett az igen kényes feladat mellett Ríviai Geraltnak meg kell birkóznia a vizimai hatalmasok ármánykodásaival is. A Vaják világában az emberek aljassága és becsvágya nem ismer határt.