ViraMors P értékelése

ViraMors P>!
Nora Roberts: Csont és vér

Szimbólumok, gondolta. Nem adják fel az építkezést, a túlélést, a hacot, az életet.

Egy tinédzser, még ha istenek leszármazottja is, tudja, hogyan kell duzzogni.

* * *

Limonádé tanoncregény, szivárványos uniko… alikornisos vattacukorral. off
Ahogy az első résznek nem tudtam elhinni a világvégét, úgy ebben a részben sem tudtam komolyan venni sem azt a világot, ami az apokalipszist követi, sem pedig azt, ahogy Fallon felnő belenő a tizen- éveibe, aztán pikk-pakk átesik a kiképzésen. Olyan volt a nagyja, mint egy bevásárlólista: egy Kiválasztott, egy jóslat, egy buborékban töltött gyerekkor, három látomás, egy kiképzésre kiválasztott több száz éves, nagy tudású harcos, két jelentőségteljes álom, három szivárvány, két fejfájós látomás, egy alikornis, egy kristálygömb, pár rokon a sötét oldalon, három népmesébe illő próba ésatöbbi…. pipa, pipa, pipa…
Felületes, felszínes, száz oldalakra előre látható fordulatokkal, papír vékonyságú, mindent fekete-fehérben látó karakterekkel. Valójában minimális történettel, de felduzzasztva rengeteg jóslattal, látomással, szimbólummal és jelentőségteljes álommal, amiknek elsőre se füle se farka, de azért a végére egy részének találtak értelmet, a maradékhoz meg gondolom, ott a harmadik rész. Volt egy-két jó pillanata, de sajnos elnyomja az a többség, amitől 40-100 oldalanként kaptam egy-egy kisebb agyvérzést. Változatlanul sajnálom, mert a keretsztoriból simán ki lehetett volna hozni ennél többet és hatásosabbat, de ez így nekem összecsapott és hatásvadász. off

Nora Roberts: Csont és vér

„Roberts lebilincselő regényben folytatja a Kiválasztott apokaliptikus krónikáját, mely egyszerre merész és lélegzetelállító.” – Kirkus

A világ nem születhet újjá, amíg egy különleges lány be nem teljesíti sorsát.

Milliárdokat ölt meg a Végzet, a világ veszélyessé vált, mert a fosztogatók kegyetlen bandái és a magukat a Tisztaság Harcosainak nevező fanatikusok a következő áldozatukra vadásznak. Létezik még azonban néhány tiszta zug – mint New Hope városkája és a farm, ahol Fallon Swift él családjával.

Ahogy a lány tizenharmadik születésnapja közeledik, nem leplezheti tovább igazi természetét, azt, hogy ő a Kiválasztott. Eljött az idő, hogy Fallon elhagyja az otthonát, és Mallick irányítása alatt megkezdődjék a kiképzése. Megtanulja a gyógyítás régi módszereit, olyan erőket fedez fel magában, amelyeket elképzelni sem tudott… és amikor eljön az ideje, felveszi a kardot és harcolni fog. Mert eljön az idő, amikor a sötétséggel is szembe kell néznie – a szerettei kedvéért, akiket elhagyott, és mindazokért, akik a Kiválasztottba helyezték minden reményüket és hitüket.