ser22 P értékelése

ser22 P>!
Robert Jordan: A világ szeme I-II.

A két könyv kicsit hosszúnak tűnhet elsőre, de a hosszúsága ellenére sem laposodik el, mindig van valami izgalmas. Főként a legvégén. :D
Lassan indultunk egy kis faluból. Megismertük a sorozat a főbb szereplőit, aztán hirtelen az író alaposan belecsapott a lecsóba. A rengeteg kérdés az elejéről nagyjából értelmet nyert a végén. Bár még vannak homályos dolgok a számomra, főleg Rand-et illetően. Néha úgy éreztem, mintha egy tolkieni utazáson vennék részt. Elindultunk A pontból, hogy B-be jussunk egy fontosabb cél érdekében.
A szereplők nagyon jók. Rand és Perrin, de inkább Perrin szála az ami nekem a legérdekesebb. Mat olyan elviselhető szinten van, vele nem tudok egyelőre mit kezdeni. A nőkről inkább nem ejtek szót. Ott voltak, nyomot nem hagytak, én nem bánom ha többet fel sem tűnnek, de ilyen biztosan nem lesz. :D
Jó kis kalandos, fordulatos kezdet volt ez a sorozatnak, ami ha tartja a színvonalát, abszolút kedvencem lesz. :)
Csak ajánlani tudom. :)

Robert Jordan: A világ szeme I-II.

Az Idő Kereke forog, egymást váltják a korok. A Legendák Korának az Árnyék háborúja vetett véget, sötétségbe süllyedt a világ. Az Árnyékot ugyan sikerült visszazárni börtönébe, de most, évezredek múltán ismét kitörni készül. Csakhogy hol vannak már a múlt hihetetlen hatalmú aes seadai-ai, akik megállíthatnák? A Próféciák azt jósolják, eljön majd a Sárkány, a Napkelte Ura, hogy megküzdjön a gonosszal. Csakhogy azt is hozzáteszik, eközben iszonyatosabb pusztulást hoz a világra, mint amit az valaha látott. Lehet, hogy itt a világvége? Lehet, hogy az Idő Kereke hamarosan megáll? A Sötét Úr minden követ megmozgat, hogy megkaparintson három fiatalembert, akik a Folyóköz egy békés, független, isten háta mögötti falvában élnek. Miért lehet ilyen fontos neki három vidéki fiú?