Cassiopeia P értékelése

Cassiopeia P>!

Szél Dávid: Túl a parán Minden, amiről az apák nem beszélnek

Nem volt olyan jó, mint Dávid első könyve, bár nagyban más jellege is volt. Ebben sokkal kevesebb kacagtató anekdota volt, és sokkal jobban előjött az 'apapszichológus'. Ez nem feltétlenül baj, sok dologban egyetértek a szerzővel, és jó volt férfi szemszögből hallani, milyen is a gyereknevelés. Néhol megdöbbentő volt, néhol 'daaah, hát persze, hogy ez így van', néhol pedig 'úristen, hogy lehet így nevelni a gyereket??', de örülök, hogy nem korábban kezdtem neki, hanem amikor már releváns véleményt tudok formálni arról, miről is beszél. Egyszer érdemes lehet elolvasni, különösen a liberálisabb szülőknek.
Ami nem tetszett: sok helyen trágár, amivel alapvetően egy határig nincs baj, de okosan meg kell találni azt a határt. Itt egy icipicit nekem túllépte.

2.449 FtÚj Könyvek ·
2.974 FtRocky ·
1.500 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Szél Dávid: Túl a parán

Szülővé válni, szülőnek lenni sokszor parás. Az anyáknak éppen úgy, mint az apáknak, bár az apák félelmeiről a legutóbbi időkig jóval kevesebbet tudtunk. Az apák csak mostanában kezdték hallatni a hangjukat, eddig nem volt menő megszólalni ilyen „nőies témákban”, azt pedig pláne nem volt menő bevallani, hogy az apáknak is vannak félelmeik. Szerencsére azonban sokasodnak a hangok, s Szél Dávid hangjára különösen érdemes figyelni. Több okból. Egyrészt, mert szórakoztató: vicces, önironikus és kedvesen csapongó. Másrészt az írásain keresztül bepillantást nyerhetünk valaki más gondolatvilágába és érzéseibe. Amit látunk, az pedig izgalmas és elgondolkodtató: hiszen Szél Dávid nem csak egy jó tollú, GYED-et is megjárt apuka, hanem – sok egyéb, az identitását meghatározó szerepe mellett – pszichológus is, azaz szakember, így mindarra, ami vele és körülötte történik, egy különleges szemüvegen keresztül tekint. A Túl a parán így nem pusztán élet- és aparajz, hanem társadalomrajz és pszichológiai kézikönyv is egyben, amelyben szinte minden előkerül, ami a szülőség, a szülői lét kapcsán foglalkoztat bennünket.
Szél Dávid tanácsadó szakpszichológus és business coach. Szakmájában és magánemberként is a nők/anyák egyenjogúságának, a férfiak/apák emancipációjának elkötelezett híve. Blogját, az Apapara blogot 2012 óta írja. Első könyve 2015-ben jelent meg Apapara címmel.