TeresaM értékelése

TeresaM>!
Rosanna Ley: A sáfrányösvény

Nagyon tetszett a könyv, bár bevallom, hogy egy könyves csoportban láttam róla értékelést és elsőként a borító keltette fel a figyelmemet. A cselekmény két szálon haladt: ahogy a jelenben haladunk előre, úgy ismerjük meg a múlt eseményeit, amik hatással vannak a jelen alakulására is. Kicsit szoknom kellett ezt az időbeli ugrálást, de ötletes megoldás.
Az ilyen szintű véletlenekben nem hiszek, de mindenesetre jó volt elképzelni, hogy akár ez is megtörténhet. spoiler
Marokkó színes-szagos-ízes leírása nagyon tetszett, komolyan kedvem támadt nekem is meglátogatni ezt az országot.

2.464 Ftjoarshop.hu ·
2.967 Ftálomgyár könyvesboltok ·
Könyvtár

A VILLA, AZ UTOLSÓ TÁNC HAVANNÁBAN és a VISSZATÉRÉS BURMÁBA
című bestsellerek szerzőjétől

Szeretett édesanyja halála után Nell Cornwall vidéki világából a színpompás és kaotikus Marrákesbe utazik. A házassága talán zátonyra futott, ám a marokkói konyha mámorító örömeinek felfedezése segíthet neki megvalósítani az álmát, hogy saját éttermet nyisson. Itt ismerkedik meg Amyvel – a fiatal fotóssal, aki azt próbálja kideríteni, mi történt a családja egy rég nem látott tagjával, és hogy egyáltalán életben van-e még. A két nő között szoros barátság szövődik, és meglepő kapcsolatot fedeznek fel a múltjukban. Ez egy közös utazásra indítja őket, melyen megtalálják a maguk „sáfrányútját” medina labirintusától és a marokkói bazárok nyüzsgésétől egészen hazáig, Cornwallig és a családjuk eredetének mélyéig.

„Rendkívüli tudásanyagot rejtő és ügyesen megírt történet, amely a legvégéig fogva tartott.” – Kathryn Hughes, A levél című bestseller szerzője

„Tökéletes olvasnivaló Santa Montefiore, Victoria Hislop és Leah Fleming rajongóinak.” – Booklist