Riszperidon P értékelése

Riszperidon P>!
Chris Carter: A keresztes gyilkos

Chris Carter félelmetes mértékű mániát váltott ki nálam a sorozat második kötetével, és azóta egyszerűen levakarhatatlan vagyok „róla”, amit soha nem gondoltam volna

2019: Amikor az A keresztes gyilkost először elolvastam, kicsit húztam a szám. Rengetegen dicsérték, és bőven belefért abba a profilba, amiket én szeretek. Deee, összességében nem tetszett. Végül akkor értékelést sem volt kedvem írni hozzá, és erőteljesen gondolkodtam, hogy a második részt, ami akkor már szintén a polcomon csücsült, elolvasás nélkül továbbadom. Végül úgy döntöttem, hogy csak pihentetem egy időre a sorozatot, és a brazil kap tőlem még egy esélyt.

2020: Megkapta, és krvára visszaélt vele a kis rohadék! :D Miután a maradék eddig megjelent részeket durva gyorsan ledaráltam, mindenképp újra kellett olvasnom az első részt. Mivel annak idején nem dobtam el az agyam tőle, csak nagyon-nagyon nagyvonalakban emlékeztem rá. Újraolvasva azt kell mondjam, újfent nem dobtam el olyan rettenetmód az agyam, és most már tudom, hogy mi hibádzott, és megijedtem! :D
Lehetett haladni vele, olvasmányos volt, volt benne pár fincsi hullakészítési mód, de nem sokkolt. És ezt adta meg nekem a többi könyve. Nagyon megfogta bennem azt, ami szerintem jó párunkban megvan, hogy elrettenünk, de valami furcsa perverz módon mégis sikerül ledöbbennünk a kegyetlenség bizonyos formáin, és olvasni akarunk róla. Ha ez mégsem olyan gyakori, akkor lehet félnetek kéne tőlem? De Carter a lelkemnek valami olyan sötét zugát nyitotta ki a folytatással, hogy minden hibájával együtt imádom.
Ebben a részben nagyon tetszett az, ahogy megismerkedünk a két főszereplővel, és nagyon jókat kellet mosolyognom rajta. Még jobban megszerettem őket! Az érdekes az, hogy ez a rész még jobban rávilágított azokra a hibákra, amik miatt sokan nem szeretik a sorozatot, úgyhogy egyedi a viszonyunk. Újraolvasni nagyon jó érzés volt, és jó egy laza felvezetőnek a többi részhez, mert számomra ez azokhoz képest egy könnyed lányregény. Meu amigo, 4 csillag

HUNYD LE A SZEMED.
VÁR A HALÁL.
Los Angeles egyik elhagyatott házában egy kegyetlenül meggyilkolt fiatal nő holttestére bukkannak. A két fakaróhoz kötözött meztelen áldozat arcáról lenyúzták a bőrt – miközben még élt. Tarkójába különös kettős keresztet véstek – ez a keresztes gyilkosként ismertté vált pszichopata jele.
Pedig ez lehetetlen, hiszen a keresztes gyilkost két éve elfogták és kivégezték. Talán az egyik követője tette? Vagy Robert Hunter gyilkossági nyomozó kénytelen szembenézni az elképzelhetetlennel? Lehet, hogy az igazi keresztes gyilkos még mindig odakint ólálkodik, és gúnyt űz Hunterből, aki képtelen elkapni?
Robert Hunter és zöldfülű társa egy minden képzeletet felülmúló rémálomban találja magát…