marschlako P értékelése

marschlako P>!
Kleinheincz Csilla – Roboz Gábor (szerk.): Az év magyar science fiction és fantasynovellái 2018

Egyrészt csatlakoznék azok sorához, akik több sci-fit vártak, s ezért nagyon csalódottak. Másrészt, a kedvencem a kötetből egy fantasy novella lett, az Égigérő Rusvai Mónikától. Kifejezetten tetszett még (4,5 csillag): Moskát Anita: A mesterhazugság és Farkas Balázs: A nevetés íze. Élveztem még (4 csillag) a következő novellákat is: Tallódi Julianna: Féligaz, László Zoltán: Világvégék és Brandon Hackett: Mesterséges istenek. A többi között voltak novellák, melyeket szívesen olvastam, voltak, melyeket nem bántam, egynek elmentek, s akadtak olyanok is, melyek nagyon nem az én világomnak bizonyultak. De hát ez minden válogatásnál így van. Az viszont mindenképpen jó, hogy ez a kötet megjelent, s ígéretes új nevekkel ismerkedhettem meg (a régi arcok mellett) a magyar fantasztikum palettájáról.

Hazugságokból emelt város, halála után vezeklő festő, újragondolt mesék, háborúzó mesterséges intelligenciák, fonák Magyarországok: tizenkilenc válogatott novella merész jövőképekről és bizarr álmokról ismert és új szerzőktől.