nypiro P értékelése

nypiro P
Ilsa Madden-Mills: Dirty English – Balhés brit

Kíváncsi voltam az írónőre sokan szeretik, de ennek a könyvnek az angol nyelvű eredetije nem túl jó százalékon szerepel.
Meg tudom érteni azokat akik majd isteníteni fogják (Declan miatt) és azokat is akiknek nem jön be.
Nem vagyok Jane Austen rajongó, de valószínűleg nem ezért nem kapott el a könyv hangulata. Már ha volt neki.
Elizabeth traumával küszködik, amit az ő maga szintje szerint dolgoz fel. Plusz még „szegény” környékről származik. Vannak szabályai, vitathatóak. De azt gondolom, még aki ugyanazt élte át mint ő, sem járt az ó cipőjében. Minden eset más és más. Minden depresszió más és más. Az írónő így gondolta jónak Elizabeth cselekedeteit, hát ne én vitatkozzak már vele, hogy ez jó vagy nem. Maximum tetszik vagy nem. Mint szereplőt nem igazán éreztem magamhoz közel, lelkileg nem sikerült megismernem igazán.
Declan aranyos, viszonylag normális pasi, szintén terhelt háttérrel. Mindezek ellenére, sőt szerintem Daxnek is van benne szerepe normális tudott maradni.
Így adódott az egyetemen két terhelt szereplő, az ő összegabalyodásukról szól a könyv. Nem rétestészta, igazán sok nyafogás nincs benne. De megjelenik a kedvencem, spoiler de nem volt gáz az sem annyira. Van benne spoiler, de ez kb egy tipikus egyetemista new adult regény. Voltak benne szex jelenetek, egész jók spoiler. Shelley nagyon aranyos, kedves, igazi támogató barátnő, ellensúlyozta Elizabeth nem kicsit negatív hangulatú karakterét. Declant kedveltem, de nem isteníteném azért.
Nekem kb az egyszerolvasós kategória, mivel nem kapott el a hangulata.
Várom Dax könyvét.

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634573647 · Fordította: Szőke Julianna

Egy sebhelyes bunyós…
Egy lány a saját szabályaival…
Egy emlékezetes éjszaka…

Három dolgot érdemes tudni Elizabeth Bennettről:
vág az esze, mint a borotva,
mindig ő irányít,
és a saját, gondosan megszerkesztett szabályai szerint él.
Kemény lecke árán tanulta meg, hogy akiket a legjobban szeretünk, végül mindig fájdalmat okoznak.
Aztán találkozik Declan Bayjel.
Egy tetovált, brit illegális bunyóssal, az egyetem rosszfiújával, akit messze el kéne kerülnie. De amikor a srác a segítségére siet egy rosszul elsült egyetemi bulin, minden szabály mehet a kukába, amit Elizabeth addig a szerelemben és a szexben követett.
A lány egyetlen éjszakára féktelen szenvedéllyel ajándékozza meg Declant, de ő ennél többet akar.
Arról álmodik, hogy ez a sebezhető lány, akitől csak egy papírvékony fal választja el, örökké az övé lesz.

Egy éjszaka. Két összetört szív. Egy életre szóló szenvedély.
Vesd bele magad!