Popovicsp87 P értékelése

Popovicsp87 P>!
Robin Hobb: Az orgyilkos tanítványa

Nem egy könnyű olvasmány. Az első két fejezetet végigszenvedtem.
Aztán, ahogy kibontakozik a történet, úgy válik egyre érdekesebbé.
Fitz-et nem fogadtam a szívembe, ellenben az összes mellékszereplő igen érdekes volt.
Ez egy lovagregény, a középkori udvarokra emlékeztetett a társadalmi berendezése.
Mivel Fitz Lovag herceg fattya, ezt állandóan éreztetik vele az udvarban a nemesek.
Ahogy a történet kezd beindulni, és hősünk a tanoncéveit tölti, azok voltak a legjobb pillanatok.
A „mágia” is érdekes ebben a világban, a Mesterséget és az Ösztönt is sikerül megismerni.
Karakterek tekintetében mindegyik jól kidolgozott, bár a női szereplők nem nagyon vannak jelen, még Fitz édesanyját sem ismerhetjük meg, amikor fiatalon az udvarba kerül.
A Hat Hercegség világa és története kellő titkot rejt még a folytatásokhoz, valamint a kalózok céljait a Szipolyozással is remélem hamarosan megismerhetem.

Delta Vision, Budapest, 2007
306 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639679658 · Fordította: Horváth Norbert

Robin Hobb: Az orgyilkos tanítványa

Az ifjú Fitz Lovag herceg fattyúgyermeke, akit apja mogorva istállómestere nevel a Hercegségek királyi udvarában. A nemesek közül senki nem veszi kutyába sem, csak az intrikus Elmés király figyel fel rá, aki ráveszi, hogy titkon elsajátítsa az orgyilkosok művészetét. Mert Fitz vérében a Mesterség munkál, amelynek veszedelmes és vad mágiája segítségével a Látnokok emberemlékezet óta uralják a Hercegségek viharverte királyságát. Fitz egy olyan időben cseperedik fel, amikor barbár vörös martalócok dúlják fel a partokat és alvajárók kóborolnak a szárazföld szívében. Hamarosan a fiú megkapja első lélekpróbáló küldetését – mert Fitz veszélyt jelent ugyan a trónra… de ő lehet a királyság túlélésének kulcsa is.