ViraMors P értékelése

ViraMors P>!
Kleinheincz Csilla – Roboz Gábor (szerk.): Az év magyar science fiction és fantasynovellái 2019

Az élet mindig továbbgördül.

Olykor egészen biztos benne, hogy van valami a világban, amit eddig nem vett észre, amit elhallgattak előle. Máskor abban biztos, hogy megőrült.

Nem mondanám, hogy elejétől a végéig jóban voltunk. Olvasás közben is, visszanézve is azt érzem, nekem sok volt benne a nyomasztás.* És bár voltak novellák, amikkel kifejezetten hadilábon álltam, összességében jó kis válogatás lett ez is, jó néhány olyan írással, amit kár lett volna kihagyni, és pár olyannal, amit tudtam volna hosszabban olvasni, vagy szívesen csatangolnék még a novella világában.
Ami kifejezetten tetszett, az a tematikai sokszínűség, ami határozottan az előnyére vált a kötetnek.

Kedvencek:
László Zoltán: Madarak, emlékek, lánygyermek
Sepsi László: Rossz beszéd
Csuszner Ferencz: Sejtés
Veres Attila: Horváth Etele – A nagy kacagtató élete és kora

Értékelések, vélemények, benyomások (mikor mi) novellánként:
https://moly.hu/konyvek/kleinheincz-csilla-roboz-gabor-szerk-az-ev-magyar-science-fiction-es-fantasynovellai-2019/en-es-a-konyv/viramors (az értékelés alatt)

*spoiler

Génszerkesztett madarak, emlékektől betépő fiatalok, lelkekre éhes bánya, menekülő szörnyek, esőmágia, valóságból kifakuló emberek, farkasok, polipok és macskák: a tavaly indult antológiasorozat idei kötetében tizenhat különös és izgalmas novella található ismert és új szerzőktől.