Popovicsp87 P értékelése

Popovicsp87 P
Laurell K. Hamilton: Egy sötét úr halála

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban.
A helyszín ezúttal nem Barovia, hanem Kartakass (csak nekem ugrik be róla carcass – holttest szó?), ami a Ravenloft multiverzum egy újabb világa.
Elanie egy mágusvadász testvériségben ráébred varázserejére, ami viszályt szít köztük.
Talán ez a szál lett volna a legérdekesebb, ahogyan a családként funkcionáló csoport próbálja elfogadni a számukra megvetett, sőt ellenségként kezelt tulajdonságokat.
Ugyanakkor az írónő behoz egy zombijárványt, amit hőseinknek kell megszüntetni. Ez volt talán a legkevésbé jelentős.
Nem tudja eldönteni, mire fókuszáljon, a családi kapcsolatokra, vagy a zombikra.
A másik nagy probléma a túl sok szereplőt mozgat a történet, akiknek a felét nem is kellett volna behozni, mivel sok mindent nem tudunk meg róluk.
Talán Jonathan és Elaine karaktere volt a legjobban kidolgozva, hozzá még megkapjuk Blaine, Gersalius, Konrad, Tereza, és Thordint is.
Ezen kívül természetesen a köd is hoz négy új karaktert, akik inkább Elaine fejlődésében segítenek, ezen kívül sok vizet nem zavarnak.
Egyszerűen túl sok a szereplő, ha valamelyik meg is hal, teljesen érdektelen a halála, mert a kinézetén kívül sok minden nem derül ki róluk.
A sötét hangulat megvan, de ilyen varázslós/zombis témában sokkal jobb regények is vannak.

Laurell K. Hamilton: Egy sötét úr halála

Egy mágiától rettegő világban egy lány ráébred varázserejére. De megbízhat-e az ajándékában az árulások földjén?