Kawaii_vIVIv értékelése

Kawaii_vIVIv>!
Leigh Bardugo: Shadow and Bone – Árnyék és csont

Micsoda érdekes világot varázsolt nekünk ide az írónő :) Bár ez a rengeteg féle grisa meg a többiek picit bonyolult volt követni a fura nevek miatt is, hogy most akkor ők a kik is :D De ez lehet csak az én bénaságom XD Mindenesetre Alina egyik percről a másikra belecsöppen a grisák életébe és ráadásul ő nem is akármilyen grisa, az akiből csak egy van és megmenti a jó népet :) Persze az Éjúr tervei azért picit mások, de érdekes a karaktere, kíváncsi leszek rá a következő részben. Mal a kis szépfiú xd (így hívtam magamban) de aztán bebizonyítja, hogy ha a szükség úgy hozza lehet rá számítani. spoiler Ígéretes kezdet után remélem a folytatások még jobbak lesznek. :)

Leigh Bardugo: Shadow and Bone – Árnyék és csont

Alina Starkova sosem várt túl sokat az élettől. A határháborúk során elveszítette a szüleit. Árvaként csupán egyvalakire számíthatott. Egy másik kis földönfutóra, Malra, a legjobb barátjára. Ám mostanra már rá sem számíthatott. Mindkettőjüket besorozták hazájuk, Ravka anyácska hadseregébe. A két fiatalnak életveszélyes küldetésre kell indulnia az Árnyzónába. Ezen az iszonyatos helyen a földöntúli sötétség az úr, ahol valósággal hemzsegnek az emberevő szörnyetegek. Amikor támadás éri a katonai konvojukat, mindannyiuk élete veszélybe kerül. Ám Alina ekkor olyan titokzatos erőnek adja tanújelét, amiről mindaddig még ő sem tudott. A csodálatos megmenekülés kiszakítja a hétköznapok világából.. . Meg sem áll a fővárosig, az uralkodó udvaráig, ahol az árva lány is a Grisa testvériség tagja lesz. Vezetőjük, a titokzatos Kom úr úgy véli, Alina az, akire oly régóta vár Ravka sokat szenvedett népe. A legfőbb varázsló szerint az Alinában rejtőző erő képes lesz elpusztítani az Árnyzónát. A cári udvar fényűző forgatagában sokan Kom úr új kegyeltjének tartják a lányt, aki csak nehezen tud beilleszkedni Mal nélkül. Miközben hazája egyre nagyobb veszélybe kerül, feltárul előtte egy hajmeresztő összeesküvés. Dönteni kell. Szembeszáll a birodalom leghatalmasabb nagyuraival? Egyedül a múltja mentheti meg… hogy Alina megmenthesse a jövőt.