Dávidmoly értékelése

Dávidmoly>!
P. Djèlí Clark: A 015-ös villamos kísértete

Soha ne áhítozz kívánságra egy dzsinntől! Sokkal ügyesebben alkudoznak, mint mi, és a végén általában rosszul sülnek el a dolgok.
A szenvedő jogállása nem befolyásolja az ön etikai kötelezettségeit.
Bármivel is állunk szemben, valószínűleg öregebb, erősebb, és nagyobb hatalma van, mint nekünk.

Kellemes volt olvasni, bár vannak hiányosságai. A világ kissé dolgozatlan, a karakterek sótlanok, a nyomozás se az igazi… de a hangulat, az csillagos ötös. Az alternatív történelmi arkánpunk világban spoiler megvan a potenciál, a szöveg stílusa is kellemes (pár helyen mintha kicsit csikorogna a fordítás), és kifejezetten üdítő volt egy sima „hétköznapi” esetről olvasni, szóval a bizalom megvan bennem.
Négy megelőlegezett sudjukh az ötből.

1.591 FtKönyvtündér ·
2.280 Ft –10%
1.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
P. Djèlí Clark: A 015-ös villamos kísértete

1912-t írunk. Kairó a világ egyik legfejlettebb városa, felhőkarcolói között függőpályás villamosok suhannak, Alexandria, Luxor és más, távolabbi helyek mágikus léghajókon érhetőek el, az életet bádogrobot szolgák teszik kényelmesebbé. A varázslat a dzsinneken keresztül beragyogja a mindennapi életet, de vajon a társadalmi változások képesek-e követni a robbanásszerű technikai és kulturális fejlődést?

Ebbe a káprázatos világba csöppenünk bele, amikor az Alkímia, Bűbáj és Természetfeletti Valóság Minisztériumának két ügynökét, Hamed Nasrt és zöldfülű társát, Onsi Youssefet egy kísértethez riasztják. Az ügy hétköznapi megszállásnak tűnik, ám kiderül, hogy a tett helyszíne egy elvarázsolt villamos, és a kísértetnek esze ágában sincs azt elhagyni. Ahogy a két ügynök nyomozni kezd, útjukat szüfrazsettek, titkos társaságok és gondolkodó robotok keresztezik, miközben beszippantja őket a bürokratikus Kairón kívül létező rejtélyes világ. Kénytelenek versenyt futni az idővel, hogy megmentsék a várost egy ismeretlen erő okozta a katasztrófától.