popovicsp07 értékelése

popovicsp07
Michael Moorcock: Az örökkévaló bajnok

A regény nagyon érdekesen indul, John Daker hangokat hall, majd lelke/szelleme/tudata téren és időn keresztül Erekose testébe kerül, aki így reinkarnálódik.
Itt megtudja, hogy ígéretéhez híven vissza kellett térnie az életbe, hogy az emberi fajt az Eldrenekkel vívott háborúban győzelemre vezesse.
A Bajnok testében John birtokolja a bajnok erejét, képességeit, ugyanakkor tudatában van önnön létezésének is.
Moorcock nem finomkodik, Erekose az „igaz ügy” nevében seregével iszonyatos mészárlásokat rendez, ám a csata végén mindig szembesül saját borzalmas tetteivel.
Viszonylag rövid, úgy éreztem az eleje eléggé el van nyújtva, az érdemi cselekmény a második harmadától indul be.

Delta Vision, Budapest, 2006
232 oldal · ISBN: 9639679011 · Fordította: Héjj Katalin

Michael Moorcock: Az örökkévaló bajnok

Erekosët, az Örökkévaló Bajnokot ezernyi világon és korszakon sodorják keresztül a sors hullámai. Magányosan keresi a békét és az igazságot, s mindeközben csupán önnön bátorságában és kitartásában bízhat.

Az örök hős, örök harcos, örök szerető varázslatos tájakon és különös világokon vándorol keresztül – minduntalan szembeszegülve a végzettel, kardját a multiverzum kegyetlen, hideg logikája ellen emelve.

Az Örökkévaló Bajnok trilógiája és a Michael Moorcock multiverzumát bemutató sorozata nyitókötete.