ViveEe P értékelése

ViveEe P
Sarah J. Maas: The Assassin's Blade – Az orgyilkos pengéje és más történetek

Már teljesen elfelejtettem milyen az Üvegtrón világa, annyira régen olvastam, és pár még nem is került a kezembe.
Nagyon jó ez az öt novella. Szép íve van, hogy honnan indul Celaena és Arobyn viszonyának leépülése, és hogy kerül oda, ahol az Üvegtrónnál felvesszük a fonalat.
Mindegyikben találtam nagyon jó dolgokat, de mégis a Néma Orgyilkosoknál töltött időszak lett a kedvencem.
Mindegyik történetben megmutatkozik, hogy Celaena a szíve mélyén nagyon jószívű, és nagylelkű, és vágyja a szeretet.
Csak sajnos az írónő emellé jellemvonásként ábrázolja a szörnyű nagyképűséget (nem kell annak lennie, ahhoz, hogy magabiztos legyen), és a rettenetes kényességével, ami abszolút indokolatlan egy orgyilkosnál. Ezek sajnos eléggé bosszantóak voltak, de szerencsére minden más jó volt.
Sam igazán szerethető karakter, sajnálom, hogy ilyen keveset lehettünk vele.

Sarah J. Maas: The Assassin's Blade – Az orgyilkos pengéje és más történetek

Celaena Adarlan legfélelmetesebb orgyilkosa.

Az orgyilkosok törvényei szerint teljes engedelmességgel tartozik mesterének, de ő senkire sem hallgat, és csak társában, Samben bízik.
Celaena öt kockázatos küldetésre indul távoli szigetekre és ellenséges sivatagokba, ahol a rabszolgák felszabadításáért küzd, és egyben elégtételt akar venni a kegyetlen királyon. Ám eközben megszegi mestere, Arobynn parancsait, egy ilyen árulásért pedig elképzelhetetlenül súlyos büntetés jár…
Fedezd fel az öntörvényű hősnő sötét és izgalmas világát, és tudd meg öt fordulatos előzménytörténetben, hogyan kezdődött az Üvegtrón-sorozat legendája!

„A legjobban az tetszett, ahogyan a történetek összefonódnak és eggyé válnak.” – Alice

„Legalább olyan jó, mint a Harry Potter vagy a Csontváros. Fordulatos, akciódús fantasy, hiteles karakterekkel.” – Shanelle

„A könyv nem öt, hanem tízmillió csillagot érdemel.” – Adithi