Nikolett0907 P értékelése

Nikolett0907 P
Dávid Ádám – Finy Petra – Gévai Csilla – Kertész Erzsi – Majoros Nóra – Mészöly Ágnes – Miklya Anna – Nyulász Péter: Találj ki!

„(…) én egyáltalán nem nézem le az embereket, ha hülyék. Egyszerűen csak érzékelem a bennük levő mélységes, tompa sötétséget, és az efölött érzett bánatom kiül az arcomra.”

Azt hiszem, az ilyen élmények miatt szerettem anno bele az olvasásba.

Egyszerűen imádtam, az első sorától az utolsóig.
Nyolc tehetséges író munkáját olvashattam, volt akitől már volt szerencsém olvasni és van, akit csak most ismertem meg, de a lényegen nem változtat, egy fantasztikus történetet alkottak.

A karakterek változatosak, mindenkinek megvan a maga bája, fájdalma, félelmei.
Minden kis lélek kitudott bontakozni, feltudta vállalni a gyengeségét és ezáltal a legbátrabb tettek mezejére léptek, melyeken sok felnőtt elbukik.
Tehát nem csak fejlődtek, de megmutatták a szellemi „virgoncságukat” is.
Imádtam ezt a sok színes léggömböt, melyben egy egy szereplő megbújt.
Árnyaltak voltak, és esendőek, de csodálatos volt látni mind a fejlődést, mind pedig az egymáshoz való viszonyulásukat.

Azt kell írjam a cselekményszál nagyon pörgős lett, tele kalanddal és izgalommal.
Tele élettel és érzelmekkel.

Ez a könyv nem csak szórakoztat, de tanít is.
Megtanítja olvasóját, hogy a közösségben való lét nem csak fájdalom, vagy színház.
Hanem érték, mert nem minden az aminek látszik, vagy akinek.

Nagyon sokat kacagtam, boldoggá tett, hogy olvashattam.
És bizony voltak részek ahol szomorú voltam, de megértettem, mi miért történik úgy ahogy.
Na és a „kedves” öreg, a legokosabb, bár tény kissé meredek a gondolkozása.

Azt hiszem idei olvasásom egyik ékkövét tartottam a kezemben.

Olvassátok!
Tini vagy, esetleg felnőtt?
De ott a kalandra vágyás a lelkedben?
Mersz az érzések mezejére lépni?
Ha csak egyre is igen a feleleted, vágj bele a kalandba, hidd el nem fogod megbánni!

Én imádom, és máris megyek az írók könyvei közé mazsolázni…mert kell még ilyen történet…máris hiányzik.

Ne feledjétek!

„Que les regards des ancétres protégent tes pas!”

Hatalmas kedvenc! ♥

Hogy lesz egy unalmasnak ígérkező osztálykirándulásból félelmetesen izgalmas szabadulós játék? Úgy, hogy az osztály nyolc különc tagja mondvacsinált vagy valós indokkal lemarad az éjszakai túráról. A lepukkant kastélyszállóban töltik az éjszakát, ahol hamar a bogaras gondnok mesterien őrült játékának szereplőivé válnak. Ők nyolcan véletlenül lettek egy csapat, de hajnalig – ha szeretnék, ha nem – össze kell tartaniuk, mielőtt a többiek visszaérnek.

Különleges könyv született: a könyv nyolc főszereplőjét megszólaltató nyolc író közös munkája. Ők nyolcan nem véletlenül lettek egy csapat, szívvel-lélekkel írták ezt a könyvet.