ViraMors P értékelése

ViraMors P>!
Simon Stålenhag: Elektronikus állam

”A völgybe érve úgy tűnt, mintha az autónk csak egy mikroszkopikus szonda volna egy hógömb belsejében.”

„Amit mi csinálunk, az nem civilizált dolog, tudom. De biztos veled is megtörtént már. Akárcsak én, te is arra az elkerülhetetlen felismerésre ébredtél egy nap, hogy többé nem élünk civilizált időket.”

”A való életben minden a visszájára fordult mostanra.”

Szeretném, ha Simon Stålenhag képregényeket is készítene. Ritkán érzem azt, hogy valakinek ennyire sikerülne egymáshoz hangolni a képi világot és a szöveget. Hogy ennyire egymásba simulna a leírtak és a megfestettek hangulata, mondanivalója.

Posztapokaliptikus road movie.
Egy alternatív 1997-ben, túl a világvégén és az emberiség önpusztításának katasztrófáján, egy tinédzser lány és egy sárga robot útja Amerika maradványain keresztül. Kezdettől fogva egyértelmű, hogy valamiféle céljuk van, de az csak a legvégén derül ki, hogy mi. Mindeközben a képekből és a lány – Michelle – rezignált hangvételű beszámolójából megismerhetjük az aktuális állapotokat, és azt is, amit ő megélt az elézményekből.
Az egészben az a legszebb, hogy maga a történet legfeljebb részleteiben fogott meg, és a képek közül is viszonylag kevés az, amire igazán rá tudom mondani, hogy tetszik. Az elején az én ízlésemnek sok a barna, a második felében meg sok a kék. Egyedül a második fejezet (A hegyekben) festményei, a feketébe hajló szürkés tónusokkal valók nekem. De – ahogy az értékelés elején is említettem – az összhatás, ahogy a képek és a szöveg összedolgoznak mégis lenyűgöz.

3.118 Ftjoarshop.hu ·
3.808 FtSzukits ·
2.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár
Simon Stålenhag: Elektronikus állam

A nagysikerű illusztrációk és történet, amik meghódították a világot, és amiből a Bosszúálló-filmek forgatókönyvírói és az Az rendezője készít filmet!

1997-ben egy elszökött tinédzser a sárga játékrobotjával nyugat felé tart egy különös Amerikában. A vidéket hatalmas harci drónok romjai és a hanyatlásnak indult fejlett fogyasztói társadalom szemete szennyezi. Ahogy az autójukkal a kontinens szélére érnek, egy olyan világ tárul eléjük, amiben mintha a civilizáció hosszú küzdelem után megadta volna magát. Miben reménykedhetnek?

A svéd Simon Stålenhag az utóbbi évek egyik legfelkapottabb és legnépszerűbb digitális művésze. Eredeti és különleges látásmódja, a sci-fi eszköztárával tervezett képei meghódították az egész világot. Az Elektronikus államban Amerikát mutatja be úgy, ahogy még nem láttuk. Hollywood jelenleg több történetének a megfilmesítésén is dolgozik.