Kizi értékelése

Kizi

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Sosem lesz békéd, Véres Kilences. Te vagy a halál, maga.
– Királyok végső érve

Hihetetlen izgalommal tud eltölteni, ha egy-egy szereplő visszaköszön a korábbi könyvekből. Márpedig ez a kötet meglehetősen nosztalgikusra sikeredett. Kahdia, Dagoska ostroma, Lorsen… Cosca, Nyájas, Reszket…
Bárány elég egyértelmű volt már kb. az első fejezet után.
Reszket azt hiszem, jó lezárást kapott. Azért nem minden égett ki belőle a szemével együtt.
Coscának jobb sorsot reméltem, de már annak is örülök, hogy nem cibálták vissza Stariklandig. Vajon mi lesz most Nyájassal?
A polgármester meg nem más, mint Eider, ugye? Mondtam én, hogy az a nő rosszabb, mint egy patkány.
Maga a történet ismét érdekes volt, és szerintem ebben a kötetben volt eddig a legtöbb párbeszéd.
Innen nézve egy kicsit kevésbé keserű a Királyok végső érve lezárása, de a mi kedvenc északföldink már megint elkószált valamerre…
Nehéz lesz elengedni ezt a világot, pedig hamarosan el kell egy időre.
Remélem, hogy ki lesz adva magyarul Abercrombie következő ide kapcsolódó regénye!

Joe Abercrombie: Vérvörös vidék

Felgyújtották az otthonát. Elrabolták a testvéreit. De bosszú nem maradhat el.

Déli Szende azt tervezte, hogy mosolyogva hagyja maga mögött véres múltját, most mégis kénytelen a régi módszerekhez nyúlni, hogy visszaszerezze a testvéreit. Két ökör és bátortalan mostohaapja, Bárány társaságában veszi üldözőbe a gyerekrablókat.
A kietlen pusztaságon át vezető útjuk során ellenségeskedésből, párbajokból és mészárlásból is kijut, mire megérkeznek az aranylázban égő határvidékre, és a feltérképezetlen hegyek között megküzdenek a dzsinnekkel. És ami még rosszabb, kénytelenek szövetséget kötni Nicomo Coscával, a hírhedt zsoldosvezérrel és mihaszna jogászával, Templomossal, két olyan emberrel, akiben soha nem lenne szabad megbízniuk…

„Ez nem apáink fantasyja! Abercrombie valami nagyon merésszel próbálkozott… És a tücsök rúgja meg, sikerül neki! A Vérvörös vidék se nem vadnyugati történet, se nem egyszerű fantasy, hanem valami új, friss és izgalmas!”
– David Barnett, The Independent