bokrichard értékelése

bokrichard
Katherine Webb: Örökség

Első próbálkozás az íróval. Határozottan tetszett, de kissé nehezen rázódtam bele. Pedig teljesen hozza a kora XX: századi brit-amerikai „kastélyos rejtélyes családi drámás” vonalat. Két idősík, két nyomasztó titok, pont, mintha Kate Mortontól olvasnék, vagy egy romantika-szegényebb Lucinda Riley könyvet. A két sztori közül a Caroline féle jobban kidolgozottabbnak hat, pedig a másik is elég jónak ígérkezett, de ott sokkal több volt a nyálas nyavalygós rész, és kissé ötlettelenebb a végkifejlete. Visszatérve az első részhez, már én is beálltam a „gyűlöljük Caroline-t” táborba. Ha a többi könyve is ilyen jó, visszatérek még hozzá.

Katherine Webb: Örökség

Erica és Beth Calcott testvérek. A fagyos tél közepén visszatérnek abba a házba, ahol oly sok idilli nyarat töltöttek gyermekként. Elhunyt nagyanyjuk rájuk hagyta a házat, ők pedig az örökségüket nézik és válogatják át. Az ott töltött napok során rég elfeledett vagy elrejtett emlékek felvillanásából kirajzolódik a két lány gyermekkora, amikor is egy régi nyáron az unokatestvérük, Henry, nyomtalanul eltűnt.