Zsoofia értékelése

Zsoofia
Kleinheincz Csilla – Roboz Gábor (szerk.): Az év magyar science fiction és fantasynovellái 2018

Nehezen tudom értékelni az antológiákat a szerzői novelláskötetekkel ellentétben, mert az, hogy a kötetnek nincsen fő témája vagy célja, nagyon szétszórttá és darabossá teszi az olvasási élményt, még úgy is, ha az ember egy nap csak egy novellát olvas. Erre rátesz egy lapáttal, hogy azzal, hogy az egyforma hangú novellákat (pl a három népmesés jellegűt, vagy a két idegesítően ostoba gyereknarrátort) közvetlenül egymás után rakták, ami nekem eléggé sokat rontott az élvezeten.
El kell ismernem, hogy tényleg fantasy-túlsúly áll fenn, ami számomra nem probléma, csak szerintem félrevezető a borító.

Leglegek:
Moskát Anita: A mesterhazugság – Milleniumi problémák közé vehető az a sejtés, hogy Anita nem tud rosszat írni.

Buglyó Gergely: Hét perc és egyetlen pillanat – Szórakoztató volt a szokásos D&D partihoz viszonyított nézőpontváltás, bájos, megmosolyogtam.

Sepsi László: Brúsz – kiverte nálam a biztosítékot a jó értelemben, még a narrátor idegesítő voltát is abszolút megbocsátom neki. Kiváló.

Takács Bogi: Erdőszellem, erdőszellem – csak az elemzéseit olvastam eddig Boginak, de ezzel a weirdséggel nálam abszolút betalált.

Brandon Hackett: Mesterséges istenek – Abszolút korrekt! Még hogy én nem tudok sci-fit értékelni? Imádtam!

Hazugságokból emelt város, halála után vezeklő festő, újragondolt mesék, háborúzó mesterséges intelligenciák, fonák Magyarországok: tizenkilenc válogatott novella merész jövőképekről és bizarr álmokról ismert és új szerzőktől.