szanes1 értékelése

szanes1
Rosie Thomas: A kasmírkendő

Ez egy nagyon szép, szívmelengető mese volt. Mese, mert annyi véletlen kellett ahhoz, hogy a történet rég elfeledett szálait ilyen jól visszakereshesse a főhős. Meg azért is, mert a szereplők jellemét az író azért nem annyira élesen rajzolta meg, csak amennyira az izgalmas meséhez kellett.
Örültem Nerys karakterének.
Tetszett, ahogyan a szeretet, szerelem, szenvedély, hűség és hűtlenség különböző árnyalatai megjelentek a műben. Jó beszélgetés alapja lehet ez is.
Szerettem a kendő és a történet metafora hangsúlyozását is.
Jó volt.

Rosie Thomas: A kasmírkendő

„Rosie Thomas csodaszép írása ritka, őszinte és értő szenvedéllyel teli történet a szerelem természetéről.” – The Times

„Magával ragadó érzelmi utazás, melyben nemcsak a szereplők élete változik és fejlődik, de az olvasóra is garantáltan nagy hatással lesznek!”

1941 elején a friss házas Nerys Watkins elhagyja Nagy-Britannia vidéki életét, hogy elkísérje misszionárius férjét a távoli India egzotikus városába, Szrinagárba, missziójuk kijelölt helyszínére. Nerys egy teljesen új világot fedez fel Kasmír szívében, ahol ez idő tájt a háború árnyékában a brit táncestélyek, a flörtölések és a pletykálkodások a fénykorukat élik. Nerys hamarosan azon kapja magát, hogy veszélyes és szenvedélyes viszonyba bonyolódik. Mire újra csatlakozik hozzá a férje, Nerys már teljesen más asszonnyá válik.

Évekkel később Nerys unokája, Mair Ellis egy csodálatos színekben pompázó, különleges pasminakendőre bukkan a családi házban. A kendő valamikor Mair nagymamájáé volt, ezért elhatározza, hogy megfejti, hogyan került a rendkívül értékes darab a misszionárius feleségéhez. Nagyszülei nyomdokait követve elutazik Indiába, és izgalmas nyomozása során nemcsak Kasmírig jut el, hanem keresése időközben olyan küldetéssé is válik, mely a saját életét is örökre megváltoztatja.

A kasmírkendő elsöprő, lebilincselő történet, mely a házasságról, az elszigeteltségről és szerelemkeresésről szól egy varázslatos helyszínbe ágyazva.
„Ezt a történetet újra és újra el akarjuk majd olvasni. Elvarázsol, tanít, gondolkodásra késztet. Valóságos érzelmi utazás.”
– Daily Express

ROSIE THOMAS
számos, kritikusok által is méltatott bestseller szerzője, aki több regényéért is elnyerte az Év Romantikus Regénye Díjat. Thomas Észak-Walesben egy kis faluban született, és akkor fedezte fel az utazás és a hegymászás iránti vonzalmát, miután a gyermekei kirepültek a családi fészekből. Az azóta eltelt években hegymászó túrákra indult az Alpokban és a Himalájában, versenyzőként részt vett a Peking-Párizs-ralin, trekkingelt Shackleton nyomában a Déli-Georgia-szigeteken, sőt még az Antarktiszon is járt már egy aprócska bolgár kutatóbázison. A kasmírkendő megírásakor kutatásait Ladakh-ban és Kasmírban végezte.