B_Vivien_Kitti P értékelése

B_Vivien_Kitti P
Lisa Kleypas: A pártfogó

Elég sokáig tanakodtam azon, hogy vajon hány csillagot is adjak a könyvnek.
Elég sokáig a 3 sőt a 2 csillag is szoba jött.
Végül maradt a 3,5’csillag.
A könyvben nagyon sok a leírás, a kerülő utakon kifejtett vélemény.
Ahhoz hogy eljussunk A-ból B-be az írónő valamiért még érintette a C, D,E és meg az F pontokat is. Tök feleslegesen.
Mint mikor Az ember a jobb kezével vakarja meg a bal fülét.
Emiatt sokszor untam a könyvet. Főleg az első felében. Borzasztó hosszú volt. Egyszer félbe is hagytam és kerek három hétig hozzaá sem nyúltam.
Utána folytattam ott, ahol abbahagytam.
Szerencsére jól tettem.
Messze nem Kleypas legjobb könyve, elég gyenge, de értékes és megható, torok szorító gondolatokat irt meg az anyaságról, a felelősség vállalalásról, önzetlenségről és a testvéri szeretetről.
A könyv nagy része Liberty életéről, küzdelméről szól. Inkább érzem családregénynek, mintsem romantikusnak.
A szerelmi szál kusza és gyenge lábakon álló.
Gage érdekes karakter, sajnos alig ismertük meg. Pedig vonzó karakter.
Hardy… nagyon ambiciózus és törtető, de valahol útközben elhagyta a szívét.
Az igazán jó, romantikus részekből sajnos keveset kaptunk. A könyv második felében ismerjük meg alapból Gaget, és csak utolsó harmadban lesz Liberty és Gage között viszony. Ebbe a maradék harmadba be lett sűrítve a szex, féltékenység, Hardy, a vele töltött idő, Gage szerelme és Liberty megvilágosodása.
Ha már szerelmi háromszög van a történetben és Libety ide-oda csapong a két férfi között, kb.10 oldalon keresztül, akkor az lenne rendesen megírva. De így éppen csak kialakul valami Gage és Liberty között, aztán bumm… jön Hardy, két sorral lejjebb már vele csókolózik. Újabb tíz sor után Gage-el szexel. Ezek után találkozgat Hardyval és csókolózgatnak. Utána pedig hirtelen Gage mellett dönt.
Én azért ezt szebben is ki tudtam volna fejteni. Így kapkodós, alaptalan és fura lett Gageel a kapcsolata.
Elég gyenge Kleypas könyv.
Túl sok info, túl sok szál. Gyenge alapok és kusza kapcsolatok.
De nem tartok a sorozattól. Kleypas Wallflovers sorozatának elő részét sem szerettem, mégis kedvenc sorozatommá lett.
Remélem itt is így lesz, különben nagyon szomorú leszek!

Lisa Kleypas: A pártfogó

Liberty Jones tizennégy és háromnegyed éves volt, amikor beleszeretett a tizenhét éves Hardy Catesbe. Hardyt azonban még a szerelem sem tartotta vissza attól, hogy megvalósítsa régi álmát, és örökre maga mögött hagyja a gyerekkori szegénységet. Elhagyja a várost… és az összetört szívű Libertyt. De Liberty is igazi túlélő… és mindenre elszánt, hogy jobb életet teremtsen magának és a kishúgának. Nagyvárosba költözik, állást talál, és egy nem remélt barátot Churchill Travis, a milliárdos iparmágnás személyében. S noha Churchill fia meg van győződve arról, hogy Liberty hozományvadász, aki gazdag partit keres magának, Churchill és Liberty kapcsolata sokkal mélyebbé válik, mint azt a legtöbb ember hinné. De amikor Liberty és a húga kezdene beleszokni az új életbe, Hardy ismét felbukkan…