kratas P értékelése

kratas P
Danielle Paige: Dorothynak meg kell halnia

Az elején nagyon lelkesedtem érte, mert tetszett az eredeti történet kifordítása.
Aztán egyre több dolog zavart. Leginkább a magyar nyelv enyhe kihasználatlansága, hogy akárhányszor valaki motyogott, duruzsolt, suttogott, súgott, halkan szólt, ez – nagyon kevés kivételtől eltekintve – úgy volt lefordítva, hogy 'mormogott a bajsza alatt'. Vagy valami hasonló, a mormogottban már nem vagyok biztos, de a bajsza alatt az mindig ott volt.
És hát a történetben is voltak hiányok, például az edzések túl részletesek voltak, a háttér részletezése meg túl kevés.
Szóval ez egy nagyon jó ötlet, de milyen jó lett volna, ha egy tapasztaltabb író alkotja meg.

Én nem kértem ezt.
Nem akartam hős lenni.
De amikor az egész életedet – veled együtt – elsöpri egy tornádó, nincs más választásod, mint menni, amerre visz, nem igaz?
Persze hogy olvastam a könyveket. Láttam a filmeket. Ismerem a dalt a szivárványról és a boldogság kék kismadarairól. De azt sosem hittem volna, hogy Ózfölde ilyen. Az a hely, ahol a jó boszorkányban nem lehet megbízni, a gonosz boszorkányokról kiderülhet, hogy ők a jók és a szárnyas majmokat kivégezhetik lázadásért. A sárga téglás út még megvan – de már az sem a régi.
Mi történt itt? Dorothy történt.
Azt mondják, sikerült visszatérnie Ózföldére. Magához ragadta a hatalmat és a hatalom a fejébe szállt. És már senki nincs biztonságban.
Amy Gumm vagyok – egy másik lány Kansasből.
Beléptem a Gonoszok Forradalmi Rendjébe.
Kiképeztek a harcra. És küldetésem van: eltávolítani a Bádog Favágó szívét. Ellopni a Madárijesztő agyát. Elvenni az Oroszlán bátorságát.
Dorothynak pedig meg kell halnia.