kocybaba P értékelése

kocybaba P
Lisa Kleypas: A pártfogó

Az első gondolatom a könyvről: Húhúúú, új Kleypas! Jééé, ez nem történelmi romantikus, de fura! Ugye aki nem olvas fülszöveget és nem néz címkéket
A második: Hmmm ennél mintha kiforrottabb szokott volna lenni a stílusa, de ez akkor is Kleypas! Érted, Kleypas!
A harmadik: A fene! Mennyi felesleges leírás!? Áhh, de kit érdekel, olvasom!
Aztán később: Haladjunk már, haladjunk! Vééégre, ez kellett!
Zárógondolat: Mekkora mák, hogy kezdő kötet volt, ide a többivel! Ja és jajj, Hardy!

Összeszedettebben:
Tény, nem ez volt Kleypas legjobb könyve. Lassú folyamú, nagy utat bejáró történet volt, ami messziről indult. De így fogadtam el és azért élveztem azt, hogy Libertyt végigkísérhettem rajta. Becsülendő amilyen emberré vált és ha egy kis segítséggel is, de szépen kikaparta magának a gesztenyét. Megérdemelte a boldogságot és Traviséknél jobbat nem is találhatott volna a révbe éréséhez. Nagyon is folytatós.

Lisa Kleypas: A pártfogó

Liberty Jones tizennégy és háromnegyed éves volt, amikor beleszeretett a tizenhét éves Hardy Catesbe. Hardyt azonban még a szerelem sem tartotta vissza attól, hogy megvalósítsa régi álmát, és örökre maga mögött hagyja a gyerekkori szegénységet. Elhagyja a várost… és az összetört szívű Libertyt. De Liberty is igazi túlélő… és mindenre elszánt, hogy jobb életet teremtsen magának és a kishúgának. Nagyvárosba költözik, állást talál, és egy nem remélt barátot Churchill Travis, a milliárdos iparmágnás személyében. S noha Churchill fia meg van győződve arról, hogy Liberty hozományvadász, aki gazdag partit keres magának, Churchill és Liberty kapcsolata sokkal mélyebbé válik, mint azt a legtöbb ember hinné. De amikor Liberty és a húga kezdene beleszokni az új életbe, Hardy ismét felbukkan…