Roszka értékelése

Roszka
Torey Hayden: Szellemlány

Torey Hayden: Szellemlány Igaz történet egy veszélybe került kislányról, és a tanárnőről, aki kivezette a szellemek világából

Ez a könyv, attól a legborzasztóbb, hogy igaz! Valami szörnyű és döbbenetes, hogy vannak gyerekek, akik ilyen borzalmakon mennek át. Zaklatás, pedofília, sátánizmus. Leírni is gyomorforgató. Minden elismerésem azoké a felnőtt embereké, akik ezt végig is tudják hallgatni, mindenféle érzelemnyilvánítás nélkül, csak azért, hogy segíthessenek a gyerekeken. A gyereknek sem lehet könnyű elmondani ilyen borzalmakat, tudva, hogy nem igazán hisznek nekik. Szegények még nem is tudják, mi az ami történik. Egyszerűen borzalmas lehet mind az elszenvedőnek, mind azoknak, aki ezzel foglalkoznak..

Torey Hayden: Szellemlány

Jadie sohasem beszélt. Nem nevetett, nem sírt, és nem adott ki semmilyen hangot. Akárhogy próbáltak közeledni hozzá, bezárva maradt saját zavaros világába, ahol a szellemek beszéd nélkül is megértik egymást. Az osztályba érkező energikus új tanárnak végre sikerül megtörnie a hallgatást. Ő tudja, hogy szóra bírni egy sérült lelkű gyermeket sokszor könnyebb, mint szembenézni azzal, ami elől a némaságba menekült. Jadie történetei mégis megdöbbentik. Feldolgozásukhoz minden korábbi tapasztalata kevés. Amiről a kislány mesél, túl borzasztó ahhoz, hogy bárki komolyan vegye – az elmondottak csak egy zavart elme víziói lehetnek. Vagy talán mégsem…

A könyv szerzője gyermekpszichológus, aki pályáját fejlesztő pedagógusként kezdte. Dolgozott általános iskolák speciális osztályaiban, kutatóintézetekben és magánklinikákon. Tanácsadója és együttműködője több gyermekbántalmazás ellen küzdő szervezetnek. 1979 óta írja visszaemlékezéseit az osztálytermekben, illetve terápiás csoportokban vívott küzdelmekről. Megrázó gyermeksorsokat bemutató könyvei sorra kerülnek fel a sikerlistákra.