Mariann_ P értékelése

Mariann_ P
Michael Morpurgo: Flamingó fiú

Hát , én valami másra számítottam a fülszöveg és a csupa jó értékelések után.
Lehet bennem van a hiba, de egészen a végéig vártam valami nagy dologra, de nem jött.
Talán túl sok háborúról is szóló könyvet olvastam mostanában, ideje váltanom.
A fejezetek elején a repülő flamingók csodaszépek, a történet sem rossz, de nálam nem több, mint 4 csillag

Michael Morpurgo: Flamingó fiú

A történet a dél-franciaországi Camargue egyedülállóan különleges vidékén játszódik a második világháború idején. A sós síkságok és flamingók között, a szülei farmján él egy autista kisfiú. Sok mindent nem ért, azt viszont tudja, hogy kell meggyógyítani az állatokat. Szereti a rendszerességet és a zenét: minden héten kimegy a piacra az édesanyjával, hogy a város körhintáján felülhessen a kedvenc lovára.

Ám egy nap bevonulnak a felfegyverzett németek, és elfoglalják a várost. A szeretett körhinta megrongálódik, a lovak és díszek széttörnek, és már semmi sem lesz ugyanolyan. Aztán, az egyre inkább széthulló világ jelképeként, az egyik katona beállít a farmra, kezében egy sérült flamingófiókával – egy ágyú sebesítette meg, és a fiú az egyetlen esélye a gyógyulásra.

Ám a németek között van egy kedves tizedes, aki talán meg tudja javítani mindazt, ami tönkrement – és együtt talán az egész várost rendbe tudják hozni…