Kisanna értékelése

Kisanna
Jerome K. Jerome: Három ember egy csónakban

Szinte csak muszájból, egy kihívás miatt álltam neki ezt a könyvet olvasni, de talán soha ilyen jó meglepetést könyv még nem okozott. Három jóbarát csónakkirándulásra indul a Temzén, az 1800-as évek vége felé. A fiatalok kedves széltoló banda, kicsit még komolytalanok, munkakerülők is. Azonban kíváncsiak, barátságosak, segítőkészek, ezért jó sok érdekesség megesik velük az út során. Nem olyan egetrengető kalandok ezek, mint más könyvekben, sokszor csak szemlélődnek, beszélgetnek, régi történeteket és anekdotákat elevenítenek fel. Részletesen bemutatják a gyönyörű angol tájat, a híres épületeket, kolostorokat és fogadókat. A finom, csipkelődő humor is végig jelen van a történetben.

Jerome K. Jerome: Három ember egy csónakban

Feledhetetlenül humoros könyvet tart kezében a tisztelt olvasó. Én nem állítom, hogy e művet mindenképpen el kell olvasni, és nem akarok senkit sem túlzottan befolyásolni, mindössze azt állítom, nem érdemes kihagyni. A történet gerince Európa egy jelentős folyóján játszódik, hősei ízig-vérig angolok, – így aztán egyikük sem a dunai hajós –, noha az események hasonló kialakulásáról akár a vén Duna is regélhetne nekünk naphosszat. Sőt, azok a kötélidegzetű olvasók, akik fejezetről fejezetre haladva a történet fölött pusztán csak el-elmosolyodnak az élet mindennapi fonákságain, még ők is legyenek óvatosak – kerüljék a nyilvános helyeket, a tömegközlekedési eszközöket –, mert kerek-perec kijelentem, még ők is felnevetnek legalább egyszer. Ha mégsem történne ilyesmi, ajándékozza oda a könyvet az első járókelőnek, esetleg valamelyik rokonának.