Trillian értékelése

Trillian

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

A filmről úgy jöttem ki, hogy ide ezzel a könnyvsorozattal most azonnal. Gondoltam a szereplőket esetleg jobban megismerhetem, megtudhatom mi motiválja őket. Na, ez nem nagyon jött össze, viszont egy jó történetet olvashattam, ami a film megtekintése után is (illetve az eltérések miatt meg méginkább) izgalmasra sikeredett. Tetszett, hogy Katherine milyen jó szálat kapott, ellenben Tommal és Hesterrel, valamint Sikolyról például kevésnek éreztem a kapott információt. Ami viszont nagyon jó volt, hogy nem kedveskedte el a szerző a végét, hanem (ifjúsági könyvhöz képest) gátlástalanul megölt fontos (és kevésbé fontos) szereplőket is, bár azért boldog befejezés kerekedett a végére így is. A világ ahogy a filmben, úgy a könyvben is nagyon tetszett, valamint a társadalom felépítése is érdekes volt. Szívesen folytatom majd a sorozatot (reménykedem benne, hogy a film hatására majd magyarul).

Philip Reeve: Ragadozó városok

London újra mozgásba lendül. Otthagyja hatalmas talpnyomát a vadászmezőn, ahol a nagyobb városok kisebbeket hajszolnak, hogy aztán eltüntessék őket feneketlen gyomrukban. Ám London városa most nagyobb falatra vágyik, minden energiájával egy távoli cél elérésére törekszik, miközben egyre több szóbeszéd járja a MEDUZÁRÓL. Ide akar visszajutni Tom és Hester. Előbbi, hogy újra otthon legyen, utóbbi azért, hogy bosszút álljon. Mégis együtt kell működniük, együtt kell átvészelniük életveszélyes helyzeteket, miközben sejtelmük sincs, hogy milyen küldetéssel kerülnek újra a ragadozó nagyváros fedélzetére.