meseanyu P értékelése

meseanyu P>!
Szatmári Ferenc: Nemfőzelék

Engem ez a kötet sajnos egyáltalán nem győzött meg. Túl sok volt az összetevő, túl extrémek a saláták, valahogy nagyon nem az én ízlésem. Pedig salátában egyébként kifejezetten jó vagyok, kreatív, újító, de valahogy most nem találtuk meg a közös hangot a szerzővel.

2.799 FtÚj Könyvek ·
3.599 FtLíra ·
3.999 Ft –10%
Könyvtár
Szatmári Ferenc: Nemfőzelék

Főzelékes Feri nem tud elszakadni a zöldségektől. Ezúttal legjobb salátareceptjeit gyűjtötte csokorba, hogy a tőle megszokott, könnyed stílusban mutassa meg, hogy bár a saláta egyszerűen elkészíthető, könnyű étel, mégis rengeteg lehetőséget és ízkombinációt rejthet magában, ha bátran kísérletezünk.
Feri salátáiban jól megfér egymás mellett a körte a sült padlizsánnal, az áfonya a csicseriborsóval, a lencse pedig a gránátalmával és a gesztenyével, és a kötet hagyományosabb receptjeiben is mindig lesz egy kis „feris” csavar, ami új dimenzióba emeli a megszokott ízeket.
A salátákat tálalhatjuk sültek mellé köretként is, de a gazdagabb, kölessel, kuszkusszal, bulgurral, hajdinával gazdagított variációk magukban is megállják a helyüket.