Vhrai P értékelése

Vhrai P
Lisa Wingate: Elrabolt életek

Nem is hallottam erről a könyvről egészen addig, amíg egyik barátnőmtől kölcsön nem kaptam. A borító alapján teljesen másra számítottam, pedig egyáltalán nem egy könnyed olvasmány.Őszintén, nekem a regény nyelvezete túl kimért volt, de a második felétől azonban nem bírtam letenni a könyvet. Bő egy nap alatt elolvastam. Megdöbbentő eseményeket foglal össze, nem is próbál rajtuk szépíteni. A karakterekkel nem igazán tudtam azonosulni, főleg Avery-vel. Idegen tőlem az a szerep, amit magára vállal. Mindezzel együtt azonban tanulságos és lélekfacsaró olvasmány lehet bárkinek! Viszont akit érzékenyen érint a gyerekekkel kapcsolatos durva bánásmód, azoknak nem javaslom!

Memphis, 1939
A tizenkét éves Rill Foss és négy kisebb testvére szegénységben, de nagy szeretetben él szüleivel a Mississippi egyik lakóhajóján. A szülők távollétében Rill vigyáz a kistestvéreire, ám egyszer csak idegenek jelennek meg, hogy a gyerekeket a tennessee-i árvaházba vigyék. Bár hitegetik őket, hogy rövidesen hazatérhetnek, a kislány hamar rájön, hogy ez hazugság. Más sorsot szánnak nekik…

Dél-Karolina, napjainkban
Avery Stafford gazdag és kiváltságos családban született, s mindent megkapott az élettől. Szövetségi ügyészként dolgozik, a karrierje szépen ível felfelé, ám súlyosan beteg édesapja miatt egy időre haza kell térnie a szülői házba. Egy véletlen találkozás azonban kényes kérdéseket vet fel benne, és Averynek nem marad más választása, mint hogy elinduljon a múltba vezető hosszú, fájdalmas úton, és feltárja családjának eltitkolt történetét.

Lisa Wingate valós eseményeken alapuló, megindító regénye nem sokkal a megjelenése után felkerült a The New York Times és a USA Today sikerlistájára. A The Huffington Post a 2017-es év egyik legjobb regényének kiáltotta ki, a Goodreads olvasói pedig a 2017-es év legjobb történelmi regényének választották