Tóth_Orsolya_3 P értékelése

Tóth_Orsolya_3 P
Michael Morpurgo: Flamingó fiú

„…sose felejtsd el: minden okkal történik, a felhőkön túl ott a kék ég, a szomorúságon túl pedig mindig ott az öröm!”

Ismét egy új történet lopta be magát a szívembe, és került a „legleg” könyvek közé.
Olvassátok!
@brigi11, köszönöm, hogy te is megerősítettél abban, hogy kell nekem ez a könyv! *-*

Michael Morpurgo: Flamingó fiú

A történet a dél-franciaországi Camargue egyedülállóan különleges vidékén játszódik a második világháború idején. A sós síkságok és flamingók között, a szülei farmján él egy autista kisfiú. Sok mindent nem ért, azt viszont tudja, hogy kell meggyógyítani az állatokat. Szereti a rendszerességet és a zenét: minden héten kimegy a piacra az édesanyjával, hogy a város körhintáján felülhessen a kedvenc lovára.

Ám egy nap bevonulnak a felfegyverzett németek, és elfoglalják a várost. A szeretett körhinta megrongálódik, a lovak és díszek széttörnek, és már semmi sem lesz ugyanolyan. Aztán, az egyre inkább széthulló világ jelképeként, az egyik katona beállít a farmra, kezében egy sérült flamingófiókával – egy ágyú sebesítette meg, és a fiú az egyetlen esélye a gyógyulásra.

Ám a németek között van egy kedves tizedes, aki talán meg tudja javítani mindazt, ami tönkrement – és együtt talán az egész várost rendbe tudják hozni…