vgabi SP értékelése

vgabi SP

Nem is tudom…
Mindenképp a japán vonás tetszett a legjobban, és szívesen lennék én is cserediák még ha nem is vagyok már diák, de kit érdekel. Viszont annyira nem nyűgözött le – lehet ez annak köszönhető részben, hogy már jó pár ifjúságinál úgy érzem: nem igazán nekem való.

Mindenesetre nem bánom, hogy elolvastam, érdekes színfoltja volt az idei évnek.

Könyvmolyképző, Szeged, 2018

Eszes Rita: Rókatündér

Ha igazán szereted, elengeded?

Midori nem hétköznapi lány – persze, minden tizennyolc éves így érzi. Ám ő az erdőben nevelkedett a kétszáz éves nagyanyóval, aki rókává tud változni. Midori is kicune, de még csak próbálgatja a képességeit.

Egy nap meglátja a vonzó és különleges Akirát. A fiú mesél magáról a rókának, de sejtelme sincs, hogy az érti minden szavát.

Csakhogy nagyanyó nem nézi jó szemmel Midori és Akira barátságát, ezért Oszakába küldi a lányt, hogy belekóstoljon a városi kamaszok életébe – és eltávolodjon Akirától.

Midori egy csapat külföldi cserediákkal együtt kipróbálja a japán középiskolások mindennapjait. Szert tesz két új barátra: a szívtipró Tristanra, és a lázadó Reire, akik ki nem állhatják egymást.

Mennyi titok szövi át a rituális szabályokat követő, fegyelmezett japánok életét?

Hogy érzi magát egy félénk rókatündér a gimnáziumban?

És mi történik, ha Akira egyszer csak felbukkan Oszakában?