csucsorka értékelése

csucsorka
Fredrik Backman: Életed üzlete

Akit megtéveszt a kötet mérete és az, hogy minden szöveges értékelésben bájosan „szösszenetnek” becézik, azt előre sajnálom. Amilyen rövid, annyira fel kell kötni hozzá a gatyát.

Nagyon örülök, hogy valami megmagyarázhatatlan érzés mágnesként vonzott ehhez a könyvhöz. Úgy vásároltam meg, hogy nem olvastam el a fülszöveget és tulajdonképpen engem már az Ove se vett le a lábamról.

De erre egyszerűen nincsenek szavak…
Mintha patikamérlegen mérték volna ki. Egy elhibázott mozzanat vagy felesleges szó sincs benne.
Maga a könyv pedig gyönyörű – minőségi papírra nyomtatott, csodás illusztrációkkal. Egyáltalán nem drágállom, sőt, kicsivel többet is fizettem volna érte, most, hogy már tudom, mi van odabenn.

Többször újraolvasós lesz, ez biztos.

Fredrik Backman: Életed üzlete

„Azon az éjszakán, amikor ezt írtam, arra gondoltam, mi történik velünk, mikor családot alapítunk, és megszűnünk a legfontosabb személynek lenni a saját életünkben. Azon merengtem, mi lenne igazán önzetlen cselekedet. Mérlegeltem, kiért lennék kész meghalni, és kiért adnám oda az egész életemet. És hogy valójában mi is a kettő között a különbség.”