Bleeding_Bride ISP értékelése

Bleeding_Bride ISP

Mártonffy András: Én, Sándor Erik Egy pszichopata emlékiratai

Mennyire érdekes- izgalmas téma – emberi naivság, butaság kihasználása, tömegek manipulálása, személyi kultusz felépítése, egy szekta elindítása, kordában tartása. Mindez az alapító, a beteg zseni szemszögéből.
Sajnos a szerzőnek nem sikerült megugrania a szintet és elhitetnie velem, hogy ez a férfi egy zseni. Inkább csak egy faék egyszerűségű arrogáns majom. Hiába voltak benne leecsetelve a módszerei és a tervei, a karakter maga képtelen lett volna mindezt kivitelezni és így. Túl piti bosszúkba ment bele gyermetegen, messzi volt a manipulatív mestertől. Vártam a végén a poént, hogy a csávó valójában sima zsebtolvajlás miatt van sitten, de unalmában nagyon élénk a fantáziája…

Mártonffy András: Én, Sándor Erik

Sándor Erik már gyerekként is tudta, hogy nagy dolgokra hivatott
Építs szektát!
Gyűjts híveket!
Légy isten!
A számára nyűgös családi kötelékeket megszakítva Erik egy szoftvergyártó nagyvállaltnál helyezkedik el, ahol az útjában állók könyörtelen kiiktatásával hamarosan vezető pozícióhoz jut. Vonzó külsejével és sima modorával könnyen magához édesgeti a kollégáit. Kifigyeli a gyengeségeiket, oltalmat és megértést ígér, majd a megfelelő pillanatban sarokba szorítja áldozatát. Zsarol, hazudik és csal. Ahogy a gyámoltalanok feletti befolyása egyre nő, úgy egyre megszállottabban akarja a hatalmat, mígnem egy nap Szellemhitűek Egyetemes Megvilágosodottjai néven szektát alapít. A saját maga által kreált vallás prófétájaként gyűjt híveket, akiket anyagilag, lelkileg és szexuálisan is kihasznál. Vagyona óriásira nő, a szekta női tagjaiból háremet tart fenn, de elszámolja magát, és a gondosan felépített kártyavár lassan maga alá temeti
Mártonffy András első regénye egyes szám első személyben megírt képzeletbeli napló egy magyar szektavezér tollából. Felkavaró, szókimondó, provokatív. Csak felnőtteknek!