TheEArt P értékelése

TheEArt P

Lenyűgöző.
Bár ez a történet tele van Jane Eyre- el, a lapokat kesztül- kasul vonják be annak a könyvnek pókháló- szálai, mégis hangulatában az Üvöltő szelekre asszociáltam végig. Mert ez a könyv itt misztikus, gótikus, titkos,őrült, szorongó, drámai , tele vad nem evilági szenvedéllyel. Az írónő remekül vonultatja fel ehez a helyszíneket,a szereplőket amitől egy zagyvaságból olyan csuda mű kerekedik, hogy mi olvasók csak ámulunk, bámulunk, rettegünk és módfelett kíváncsiak vagyunk.
Nem hittem volna, hogy valaha olvashatok olyan remeket, aminek hangulata a Brontë nővérek történeteire hajaz.
Diane Setterfieldnek sikerült meglepnie!

Diane Setterfield: A tizenharmadik történet

Margaret Lea kisasszony egy angol kisvárosban éli nem túl izgalmas életét. Édesapjával egy antikváriumban dolgoznak. Egy nap furcsa levelet kap Miss Wintertől, aki felkéri írja meg az ő életrajzát. Margaret kideríti, hogy bár sokan írtak már az életéről, karrierjéről, úgy tűnik mindannyiszor más változattal lepte meg a közönséget. A lány elindul a nő házába, ahol még több titok, meglepetés és szellemi kaland vár rá.