Skeletrino P értékelése

Skeletrino P
Arthur Conan Doyle: A brixtoni rejtély

Már régóta fontolgattam, hogy jó lenne találkozni Mr. Holmes-szal (is), mert úgy hírlik, igen csavaros eszű, fess emberről van szó, aki ráadásul olyan lenyűgözően űzi a foglalkozását, hogy leesik az ember álla. Szó mi szó, ez mind igaz is, ugyanakkor meggyőződésem, hogy Doyle engem csak annyi információval lát el, amiből még biztosan nem találom ki, hogy ki is az elkövető. (Pont, mint Agatha Christie.) Természetesen azért Watson doki szintjén sem vagyok (bele is halnék), aki az illetékes „butácskát” játssza a történetben. Mindent összevetve azért azt kell mondjam, hogy tetszettek a szereplők, élveztem a nyomozást, de legjobban ennek a kriminek a nyelvezetét csodáltam. Vevő vagyok a következő részre is.

Arthur Conan Doyle: A brixtoni rejtély

A naiv Watson doktor, Conan Doyle klasszikus bűnügyi történeteinek jeles szereplője és narrátora ebben a történetben ismeri meg a Sherlock Holmes névre hallgató különös úriembert, akiről hamarosan kiderül, hogy zseniális magándetektív. Gyors egymásutánban két rejtélyes gyilkosság történik, mindkét áldozat makulátlan úriember. Mindkét helyszínen a falra vérrel írva egy német szó: Rache, azaz Bosszú! Ki a bosszúálló, és mi a két szörnyű gyilkosság oka? Mi köze mindehhez a mormonoknak? Csak a zseniális Sherlock Holmes találja meg a brixtoni rejtély kulcsát.