meseanyu MP értékelése

meseanyu MP
Tóth Krisztina: Murci kandúr világot lát

Sokkal gyengébb, mint amit a szerzőtől, meg persze egy igazán jó gyerekkönyvtől elvárnék. Irtóra idegesített, hogy random versben szólaltak meg a szereplők, és pár kedves, hangulatos résztől eltekintve valahogy olyan bizarrul fura volt az egész. Ehhez mondjuk illettek a rajzok, amelyek viszont szintén nem nyerték el túlzottan a tetszésemet.

Tóth Krisztina: Murci kandúr világot lát

Murci cica apró kandúr, a lakótelep pincéjében született. Ám amilyen kicsi, olyan
kíváncsi, és egy szép napon elindul világot látni. A cirkuszban légtornásznak áll, de nem marad ott sokáig, mert egy kedves kislány örökbe fogadja. És a kalandok még csak ezután kezdődnek! Murci fáradhatatlanul fedezi föl új otthonát, és közben próbálja megérteni gazdái furcsa szokásait. Például miért tisztogatja Lili annyira gondosan a csizmáját december ötödikén este? Hogy kerül egy szépen feldíszített fa a szoba közepére? Mi a jó a tojásfestésben? És miért utaznak el az emberek nyáron vidékre, ahol olyan hatalmas, harcias állatok élnek, mint Bori kutya? Csak nem kerül bajba a bátor kis kandúr?!