Hollóhát értékelése

Hollóhát
Andrea Schacht: Hamis büszkeség

Szeretem ebben a sorozatban, hogy folyamatosan érzem rajta a fejlődést. Úgy látszik a végére érett össze igazán a recept. És a „szokásos” mellett ez a rész már egész sok meglepetést is tartogatott. Egy biztos, nem szeretnék a középkori igazságszolgáltatás kezei közé kerülni. Főleg nem gazdag, befolyásos barátok nélkül. De nem, még azzal együtt sem.

Andrea Schacht: Hamis büszkeség

Egy hajnali órán holtan találják a kölni kereskedőasszony, Alyss férjét, Arndt van Doornét. A holttest mellett öntudatlanul ott fekszik a köszörűsmester, Mats. A nyomozással megbízott, sajátos eljárást követő ülnök szerint egyértelmű, ki követte el a gyilkosságot, noha a gyanúsított nem emlékszik semmire. Alyss és testvére, Marian azonban hisznek barátjuk ártatlanságában, ezért elhatározzák, hogy kiderítik az igazságot. A nyomozás előrehaladtával egyre több a megválaszolatlan kérdés és a lehetséges gyanúsított. Vajon mi dolga volt Kölnben a városból kitiltott Arndtnak? Hogyan került az elkábított Mats a gyilkosság helyszínére? Miért áll az ülnök érdekében, hogy több bizonyítékról tudomást se vegyen? Mindeközben Alyss háznépének élete tovább bonyolódik: új szerelmek szövődnek, eljegyzések és házasságok köttetnek, egyesek útra kelnek, mások hazatérnek… És végre az asszony előtt is felsejlik a boldog jövő reménye. Andrea Schacht (A kölni rejtély, Hozomány, A sólyom visszatér) regényfolyamának negyedik részében Alyss váratlan eseményekkel, saját érzelmeivel, sőt egy titokzatos hódolóval is kénytelen szembenézni.