Neelah P értékelése

Neelah P
Nora Roberts: Örvénylés

Mivel délelőtt majdnem belefulladtam egy nyálas és rózsaszín sztoriba (Csúf szerelem), kicsit veszélyes volt egy másik romantikus történetért nyúlni, de ez klasszisokkal jobban tetszett, például azért mert
– nem tinédzserek a főszereplők, akik a józan eszük helyett a hormonjaik után mennek,
– a karakterek szerethetők, még akkor is, ha az egyik olyan tahó, hogy az olvasó legszívesebben lekeverne neki egyet, a másik meg olyan gyönyörű, hogy a hiúság és a féltékenység ocsmány elegye szinte ostromolja az olvasót,
– központi szerepe van a sütés-főzésnek (és engem ezzel kenyérre lehet kenni, pedig én aztán nem vagyok egy konyhatündér és nem is akarok az lenni),
– adott egy erős, ugyanakkor megtört nő, akinek nulláról kell felépíteni az életét, míg a múltja a nyomában lohol,
– a varázslat úgy örvénylik a lapokon, mintha mi sem lenne természetesebb,
– ugyanarra a boszorkányvallásra épül, amire a Bűbájos boszorkák, amiért régen megátalkodottan rajongtam,
– helyet kap benne barátság, szerelem, árulás, gyász, boldogság, és mindez úgy, hogy az olvasó vérnyomása nem üti ki előbb a pozitív, majd negatív határértékeket,
– Zack-be én is belehabarodtam kissé.
Többek között.

Nora Roberts: Örvénylés

A New York Times bestsellerírónője, Nora Roberts olvasók millióit kápráztatta el a barátságról, az elveszett szívekről, legendákról, szerelemről és vágyról szóló megható történeteivel. A Három Nővér szigetének legendáját feldolgozó trilógia első kötetében visszatér New England kísértő partjaihoz – és a három szenvedélyes és erős akaratú nő életének alakulásához…
Amikor Nell Channing megérkezik a bájos Három Nővér szigetére, úgy érzi, végre sikerült szadista férje látóköréből kiszakadnia, és hosszú hónapok után megnyugodhat egy kicsit.
A sziget különös története 1692-ig nyúlik vissza, a három boszorkány titokzatos szerelméig, akiknek leszármazottjai még ma is ott élnek. Nellnek fel kell magában fedeznie és felszínre kell hoznia azt a mágikus erőt és képességet, amellyel megmentheti saját magát és szerelmét, Zach Todd seriffet. A harcban nincs egyedül – nővérei bűbájos hatalmukkal és szeretetükkel védik őt.