zuna19 P értékelése

zuna19 P
Nora Roberts: Pogánykő

Az egész sorozatot nagyon megszerettem, mert mindegyik rész egyformán eseménydús, izgalmas, humoros és romantikus volt számomra. Egy szinten voltak nagyon történetileg. Nem volt unalmas egy perce sem.
Igazából már az első részben eldöntött tény volt, hogy Gage és Cybil lesz a kedvenc párosom. Már ott is csak úgy röpködtek a szikrák felettük. Ők a tökéletes zsák meg a foltja páros, mindenben ugyanolyanok.
Tetszett, hogy most a sötétebb fantasy trilógiáját fogtam ki az írónőnek. Ezelőtt pont az ellentétével találkoztam és hát meg kell mondjam itt és ott is tud újat mutatni, még mindig.

Nora Roberts: Pogánykő

Amikor évekkel ezelőtt, végrehajtva a vértestvér-rituálét, Gage, Fox és Caleb kilépett az erdőből, mindnyájuknál ott volt a vérkő egy darabkája. Most ez lesz a fegyverük a végső harcban a démon ellen, amelyet felébresztettek.
A győztes visz mindent.
Közös rémálmok, látomások vérről és tűzről, véletlenszerűen előforduló erőszakos események kezdik egyre gyakrabban zaklatni a régi barátokat, és Quinnt, Laylát meg Cybilt, a nőket, akiket a végzet hozzájuk köt. Észre kell venniük, hogy ebben az évben erősebben tér vissza a démon, amely az általa keltett rettegésből táplálkozik.
De mostanra sikerült újra egyesíteniük a vérkő három darabját. Már csak azt kell kitalálniuk, hogyan használják fel.
Egy olyan szerencsejátékos, mint Gage, természetesen bármikor fogadna rá, hogy a csapatuk megtalálja a megoldást. És bár ő meg Cybil osztozik as jövőbe látás képességében, ez az egyetlen dolog, ami közös bennük. Mindketten úgy érzik, ha a köztük lévő flört szintjéről egy szinttel feljebb lépnének, azt csakis a saját akaratukból tennék, nem azért, mert a sors így rendelte. Gage azt is tudja, hogy egy olyan nő, mint Cybil- aki eszes, erős és ellenállhatatlanul szép- csak szerencsét hozhat neki. Hogy jó vagy balszerencsét, az még nem tisztázott, pedig ez döntheti el, hogy végső pusztulás vár Hawkins-völgyre, vagy véget ér végre a lidércnyomás.

A Vértestvérek és a Hawkins-völgy folytatása