csucsorka P értékelése

csucsorka P
Elena Favilli – Francesca Cavallo: Esti mesék lázadó lányoknak

Az erős túlzás, hogy csalódás volt, de mindenképp olyan felemás – hullámzó volt a történetek és szereplők milyensége. Volt, akitől nagyon lelkes voltam, voltak (sokak), akiket nem ismertem, de a történetük nagyon tetszett.
Volt, akinél azt éreztem, hogy rossz helyre tették a hangsúlyt. De voltak nagyon szívmelengető írások is (többségében).

Az mindenképp levon az értékéből, hogy nyúlfarknyiak a „mesék”. Alapműveltség kialakításához azonban ezek is tökéletesek, és lehet tovább kutatni azokat, akik felkeltették a gyerekek érdeklődését.
Nagy előnye az is, hogy tele van ma élő, tizen-huszonéves, lélegzetállító fiatalokkal (tudósokkal, feltalálókkal).

Kell egy adag liberális jóérzés ehhez a könyvhöz – belőlem ez hol előbújt olvasás során, hol nem volt elengedő.
Nagyon jó kezdeményezés. Alig várom, hogy kezembe vegyem az 50 magyar nős „magyar verziót”.

Elena Favilli – Francesca Cavallo: Esti mesék lázadó lányoknak

Mi lenne, ha a hercegnő nem menne feleségül a királyfihoz, mert az autóversenyzés jobban érdekli?
Mi lenne, ha a legszegényebb lány is tanulhatna, hogy aztán országos ügyekben döntsön?

A szerzőpáros újragondolja a mese műfaját. Száz rendkívüli nő életét mondja el Kleopátrától Marie Curie-n át Michelle Obamáig. Történetüket egy-egy portré teszi teljessé, amelyeket a világ különböző országaiban alkotó hatvan grafikusnő készített.

Az Esti mesék lázadó lányoknak a közösségi adománygyűjtés történetének legnagyobb könyves sikere lett. Nem csoda, hiszen hősnői – vagány kalózok, zseniális tudósok vagy élvonalbeli sportolók – köztünk éltek és élnek, az ókori Japánban éppúgy, mint a mai Mexikóban. Sikereik azt bizonyítják, hogy a hagyományos női szerepekből ki lehet törni, és bármire képes egy lány, ha az akadályokat leküzdve kibontakoztatja a benne rejlő lehetőségeket.