Enzo314 értékelése

Enzo314
Jerome K. Jerome: Három ember egy csónakban

az a baj a „feledhetetlenül humoros” könyvekkel, hogy általában ritkán sikerül feledhetetlenül humorosnak megírni őket. Most is ez a helyzet, bár a humoros helyett inkább a szellemes szót használnám és javára legyen mondva, nem izzadságszagú az erőlködés, hogy az olvasót állandó kacajra fakassza, de bő 200 oldalon keresztül azért nehéz sziporkázóan szórakoztatónak maradni. Talán még az is elmond valamit a feledhetetlen humorról, hogy a tájleírások erős részei a könyvnek.

Jerome K. Jerome: Három ember egy csónakban

Feledhetetlenül humoros könyvet tart kezében a tisztelt olvasó. Én nem állítom, hogy e művet mindenképpen el kell olvasni, és nem akarok senkit sem túlzottan befolyásolni, mindössze azt állítom, nem érdemes kihagyni. A történet gerince Európa egy jelentős folyóján játszódik, hősei ízig-vérig angolok, – így aztán egyikük sem a dunai hajós –, noha az események hasonló kialakulásáról akár a vén Duna is regélhetne nekünk naphosszat. Sőt, azok a kötélidegzetű olvasók, akik fejezetről fejezetre haladva a történet fölött pusztán csak el-elmosolyodnak az élet mindennapi fonákságain, még ők is legyenek óvatosak – kerüljék a nyilvános helyeket, a tömegközlekedési eszközöket –, mert kerek-perec kijelentem, még ők is felnevetnek legalább egyszer. Ha mégsem történne ilyesmi, ajándékozza oda a könyvet az első járókelőnek, esetleg valamelyik rokonának.