Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P értékelése

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Jó történet volt, nagyon komoly, igai történelmi regény, tetszett, ha kedvenc nem is lett.
A francia forradalom és terror idején játszódott java részt Angliában, ahol szintén lázongásokat és felforgató tevékenységeket okozott, bár ezeket hamar elfojtották. Arról nem is beszélve, hogy a terror lehűtötte a forrongó hangulatot. Természetesen voltak az arisztokrácia berkeiben, akik kihasználván a helyzetet kapzsiságból, irigységből, hatalomvágyból a saját pecsenyéjüket sütögették, koholt vádakhoz bizonyítékokat, hamis tanukat szerezve próbálták ezen arisztokraták javait megszerezni.
Hiába mindig akadnak dögkeselyűk, akik kihasználják a zavaros helyzeteket.
Nekem túl komoly volt a könyv, mostanában a könnyedebb történeteket kedvelem.

Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

A Celia Rees rajongók legnagyobb örömére, egy újabb nem mindennapi leányzó kalandjaival ismerkedhetnek meg a hazai olvasók. Sovay még Marynél (Bűbájos Mary, Farkasszem) és Nancynél (Kalózok!) is vakmerőbb és kalandvágyóbb, hiszen ő nem kényszer vagy erőszak hatására szakít az illedelmes kisasszonyoknak előre megírt sorssal, hanem sértett büszkesége okán válik útonállóvá. Ami először jó mókának tűnik, és gyógyír a hiúságon esett sebekre is, hamarosan véresen komoly játékká válik: élet vagy halál a tét. A La Manche csatornán túl a francia forradalmat követő terror dúl, s a sötét árnyak egyre inkább fenyegetik Angliát is, a családjától elszakított fiatal lányt azonban semmilyen veszély nem tántoríthatja el, hogy szerettei segítségére siessen. Szépsége és nyílt, bátor természete nem hagyja hidegen a környezetében élőket, így a legkülönfélébb emberek sietnek segítségére, hogy felvegye a harcot a romlott aljasság ellen. Vajon szembe szállhat egy magányos fiatal lány a legfőbb gonosszal, vagy el kell buknia? A történet végére mindenre fény derül.