Borka_V_Szabó IP értékelése

Borka_V_Szabó IP

Robin O'Wrightly: Emlékkönny Egy igen-zet története

Ez azon ritka alkalmak egyike, amikor az író is plecsnit zsebel be (Száz évig vagány leszek én is!). spoiler

Félreértés ne essék, az öt csillag nem az írót méltatja, inkább a nagy Egészet, ami összehozta, míg én is csak pislogtam. Nevezzük Istennek, Univerzumnak, Nagy Ló… Random Függvénynek, Spagettiszörnynek, Teáskannának, akárminek… Mondhatni: spoiler

Mikor megírtam az Emlékkönnyet, másfél hónapig valami elképesztő transzállapotban leledztem. Utána egy évig rá sem bírtam nézni, szó szerint (a mappákat, képeket, dokumentumokat kikerültem). Egy évvel később felhajítottam a MEK-be, jó lesz az ott, és úgy hagytam. Tavaly májusban a Kultúrkocsma FB-oldalon, meggondolatlan hevességemben viszont behoztam ötletként: mi lenne, ha lemenne részletekben, a Rund rovat nyitányaként? spoiler Mit vállaltam! Te jó ég! Kinyitottam Pandora szelencéjét… Újra el kellett olvasnom, ahogy szedtem szét részekre. spoiler

Kit szeretek nagyon, olthatatlanul? spoiler
Kit sajnálok, a szeretet mellett? spoiler
Kit utálok? spoiler

Ígértem coming outot az olvasóknak és az érdeklődőknek: spoiler

Jó, ez nem az igazi coming out volt… Az igazit már beleírtam a könyvbe. Már ott van valahol a sorok között. Tessék elolvasni! ;)

Robin O'Wrightly: Emlékkönny

Az első világháború vége után két évvel, a gyűlölet és félelem káoszában szerelem bontakozik ki egy fiatal francia katona és egy falusi magyar leány között…
Van-e közös jövőjük a trianoni békeszerződés árnyékában, vagy elsöpri őket a történelem vihara?
Mitől válik mégis különlegessé ez a történet, ha egyszer a háborúban oly gyakori esemény övezi?
Vajon összehozható-e újra a viharvert, csonka család, és ha igen, hogyan, ha pedig nem, miért?
Hogy tudta meg a szerző ezt az egészet?
Mi lett volna, ha…?
És mi történt valójában?
A szeretet és a szerelem vajon tényleg mindent legyőz?
Erre a tömérdek kérdésre Robin O’Wrightly harmadik regénye, az Emlékkönny válaszol.
1920-tól napjainkig csaknem száz év pereg le, amelyben egy megrendítő családi legendárium tárul fel faktoid fikció (tényszerű információkon alapuló, kitalált elemekkel kevert irodalmi mű) formájában.
A könyv célja a halottak hazugságból való megtisztítása, a lehetséges bűneik feloldása, és a megismert igazság kimondása.