Risus P értékelése

Risus P
Bán Mór: A Hajnalcsillag fénye

Bevallom, hogy egy kicsit csalódott vagyok, mert már több ismerősöm is egekig dicsérte ezt a könyvet és sorozatot, de én ezt a lelkesedést nagyon nem tudom átérezni. Lehet, hogy én olvastam rossz hangulatban/időben, de egyszerűen semmi nem tudok úgy igazán elmondani a könyvről, csak azt, hogy elolvastam. Egy dolognak viszont egy picit utánanéztem és az a „nagy” kutatómunka, amit elméletileg az író végzett. Nem szemétkedni szeretnék, mert én tényleg nem várom el az írótól, hogy latin levelek fordításon és hasonló kaliberű munkát végezzen, amit már előtte többen megtettek, mert inkább megfelelő forrás után kutatott, mint igazi kutatómunkát végzett.

Bán Mór: A Hajnalcsillag fénye

Bán Mór nem kisebb célt tűzött ki maga elé nagyszabású történelmi regénysorozatával, mint hogy színes, mozgalmas tablóba foglalja a Hunyadiak dicsőségben és tragédiákban egyaránt bővelkedő korszakát. Az utolsó keresztes hadjárat véres bukásának idején került a világtörténelem színpadára a Hunyadi család. A havasalföldi kun kenézek leszármazottai vérrokonuk, Vlad fejedelem rettenetes bosszúja elől menekülnek Erdélybe, ahol Zsigmond magyar király szolgálatába álltak. A valós történelmi tényeken alapuló, kalandos sorozat első kötete hamisítatlan történelmi olvasmány: romantikus, végig feszültséggel teli. Igazi nagyregény, amilyet a magyar történelem ezen alig ismert korszakáról talán még soha nem olvashattunk.