Ri_ver értékelése


Ri_ver>!
Melissa Grey: The Girl at Midnight

Rejtély, sárkányok, szerelem, háború… Mi kell még egy jó könyvhöz?
Az Avicen (madáremberek..:? ) és a Drakharin (sárkányemberek) évtizedek óta háborúban állnak egymással, aminek így, vagy úgy, egyedül a legendás tűzmadár vethet véget. Mindenki azt hiszi, hogy ez csak egy legenda Echo, a tizenéves emberlány, aki az Avicen között nevelkedett mégis a nyomába ered.
Echo számomra nagyon élvezhető és hihető karakter. Teljesen érthető, hogy mit miért tesz, ez mégsem teszi egyáltalán kiszámíthatóvá. Ahogy az útja akaratlanul is összefonódik Caius-éval, a sárkányok hercegével, aki szintén a tűzmadár hollétét kutatja a történet kezdett izgalmasabb lenni. spoiler
Kicsit úgy érzem, Caius lett a legjobban kidolgozva, és a leírásokból nagyon szépen átjön a jelleme.
Nagyon tetszett, hogy mindenkit a többi karakter szemén keresztül ismeretett az írónő, időnként elég apró részletekbe menően. Nem hiszem, hogy ilyen stílusban találkoztam volna ilyen jellegű leírásokkal bárhol máshol.
Egyedül a szerelmi szálak voltak kicsit zavarosak, remélem ezek a következő kötetben már rendezve lesznek valamennyire..


Melissa Grey: The Girl at Midnight

Amazon
Amazon UK
Amazon DE
Book Depository
Könyvtár
Melissa Grey: The Girl at Midnight

For readers of Cassandra Clare's City of Bones and Leigh Bardugo's Shadow and Bone, The Girl at Midnight is the story of a modern girl caught in an ancient war.

Beneath the streets of New York City live the Avicen, an ancient race of people with feathers for hair and magic running through their veins. Age-old enchantments keep them hidden from humans. All but one. Echo is a runaway pickpocket who survives by selling stolen treasures on the black market, and the Avicen are the only family she's ever known.

Echo is clever and daring, and at times she can be brash, but above all else she's fiercely loyal. So when a centuries-old war crests on the borders of her home, she decides it's time to act.

Legend has it that there is a way to end the conflict once and for all: find the Firebird, a mythical entity believed to possess power the likes of which the world has never seen. It will be no easy task, but if life as a thief has taught Echo anything, it's how to hunt down what she wants . . . and how to take it.

But some jobs aren't as straightforward as they seem. And this one might just set the world on fire.