Felixa P értékelése

Felixa P
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Nincs összehasonlítási alapom, mert az első könyvem az írónőtől.
Sovay vakmerő és kalandvágyó személyisége vonzott leginkább. Szimpatikus volt, hogy egy nem mindennapi női főszereplőt ismerhettem meg a személyében.
A történelmi kor volt a másik, amelynek a leírásai nagyon csalogatták a figyelmemet.
A címből kiindulva nem igazán az köszönt vissza a lapokról, amire számítottam. A politika nagyon elvitte a történetet.
Egyébként Greenwoodnak szurkoltam, de ez sem jött be…

Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

A Celia Rees rajongók legnagyobb örömére, egy újabb nem mindennapi leányzó kalandjaival ismerkedhetnek meg a hazai olvasók. Sovay még Marynél (Bűbájos Mary, Farkasszem) és Nancynél (Kalózok!) is vakmerőbb és kalandvágyóbb, hiszen ő nem kényszer vagy erőszak hatására szakít az illedelmes kisasszonyoknak előre megírt sorssal, hanem sértett büszkesége okán válik útonállóvá. Ami először jó mókának tűnik, és gyógyír a hiúságon esett sebekre is, hamarosan véresen komoly játékká válik: élet vagy halál a tét. A La Manche csatornán túl a francia forradalmat követő terror dúl, s a sötét árnyak egyre inkább fenyegetik Angliát is, a családjától elszakított fiatal lányt azonban semmilyen veszély nem tántoríthatja el, hogy szerettei segítségére siessen. Szépsége és nyílt, bátor természete nem hagyja hidegen a környezetében élőket, így a legkülönfélébb emberek sietnek segítségére, hogy felvegye a harcot a romlott aljasság ellen. Vajon szembe szállhat egy magányos fiatal lány a legfőbb gonosszal, vagy el kell buknia? A történet végére mindenre fény derül.