padmee értékelése

padmee

Stephen Hawking: A világegyetem dióhéjban Az idő rövid történetének folytatása

Újraolvasás volt, és nem értettem meg többet, mint elsőre. Ennek oka szerény felfogóképességem mellett az is, hogy ami rögtön nem volt világos, azt annyiban hagytam. A kozmológia jellemzően nincs közvetlen hatással mindennapi életünkre, számomra inkább szórakoztató érdekesség, ezért csak kellemes szintig erőltetem meg az agysejtjeimet :) A könyvből legjobban a bránokról szóló rész tetszett, valamint a jövőbe tekintő fejezetből az emberi genom feljavítása, ami előbb-utóbb természetes igény lesz, csak szokni kell a gondolatot. Hiszen ki ne akarna egészségesebb és tehetségesebb lenni?

Stephen Hawking: A világegyetem dióhéjban

A nemzetközi tudományos közösség sok más tagjához hasonlóan Hawking professzor is a természettudomány Szent Grálját keresi, a kozmosz szívében rejtőző, de megfoghatatlanul tünékeny mindenség elméletét.A Világegyetem dióhéjban című könyvében úgy tárja fel a Világegyetem titkait, hogy végigvezet saját kutatási területein – a szupergravitációtól a szuperszimmetriáig, a kvantumelmélettől az M-elméletig és a holográfiától a dualitásig. Legizgalmasabb szellemi kalandjában megpróbálja egyetlen, teljes körű, a Világegyetem minden eseményét leíró elméletté egyesíteni Einstein általános relativitáselméletét és Richard Feynman sokszoros történelmekre vonatkozó elgondolását. Segítségével elevezhetünk a természettudománynak azokra a legvadabb vizeire, ahol a szuperhúr-elmélet és a pébránok jelenthetik a rejtély megoldásának a kulcsát.